Inglisz is gud czyli jak szóstoklasiści będą uczyć się kolęd

Aktualizacja: 2014-12-4 8:32 pm

Podręcznik muzyki do szóstych klas, dopuszczony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku w ramach podstawy programowej, w specyficzny sposób będzie uczyć dzieci angielskiej kolędy.

W sposób oczywisty w okresie świątecznym w repertuarze nauczanym i śpiewanym na lekcjach muzyki pojawiają się kolędy. W Polsce powstało ich szczególnie dużo, więc zaaprobowany przez MEN podręcznik wydawnictwo Nowa Era chyba niepotrzebnie sięga po kolędę angielską, nawet jeśli jest to standard taki jak “Jingle Bells”. Problem w tym, że podręcznik zawiera… polską transkrypcję języka angielskiego. Wszystko w realiach polskiego programu nauczania, który zakłada, że szóstoklasiści będą mieć za sobą ponad pół tysiąca godzin lekcyjnych obowiązkowego języka angielskiego. Nietrudno zauważyć, że dopuszczając taki podręcznik do muzyki, Ministerstwo kwestionuje jakość nauczania języka angielskiego według programu i podręczników jakie przyjęło.

wpolityce.pl/kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]