Polskojęzyczna dziennikarka atakująca kibiców Legii odznaczona przez prezydenta Ukrainy

Bianka Zalewska, dziennikarka pracująca dla ukraińskiej telewizji Espreso.TV i współpracująca z TV Republika, została odznaczona przez prezydenta Ukrainy Orderem Księżnej Olgi III Klasy.

Zalewska otrzymała ukraińskie odznaczenie na mocy prezydenckiego dekretu wydanego z okazji 23. rocznicy referendum niepodleglościowego na Ukrainie.

Order Księżnej Olgi jest nadawany tylko kobietom. Jak podaje Telewizja Republika, Bianka Zalewska relacjonowała na bieżąco wydarzenia na Ukrainie już od początku wybuchu rewolucji na Majdanie. Zajmuje się również organizowaniem pomocy humanitarnej dla rejonów objętych konfliktem. 27 lipca zostałą ranna w strefie walk na Ukrainie wschodniej.

W październiku Bianka Zalewska powiedziała w Espreso.TV, że kibice Legii Warszawa, którzy wywiesili podczas meczu z Metalistem Charków w Kijowie biało-czerwoną flagę flagę „Wilno – Lwów” z Orłem Białym, „byli grupą bandytów i recydywistów ściągniętych przez Putna”. „Ci ludzie, którzy brali udział w kibicowaniu na tym meczu, to nie byli Polacy” – powiedziała wóczas Bianka Zalewska.

Jestem pewna że połowa tych ludzi, którzy byli na meczu to nawet nie Polacy, możliwe że to nawet byli obywatele Rosji i innego państwa, ściągnięci przez Putina” – relacjonowała dziennikarka dla ukraińskiej telewizji.

Wydaje mi się że oni nawet nie wzięli ze sobą banera [z napisem Wilno i Lwów – Kresy.pl], że ten baner otrzymali w Kijowie od jakieś propagandy rosyjskiej, która naprawdę mocno pracuje. To absolutnie nie jest stanowisko Polski, a ludzie którzy brali udział w meczu to pijana grupa bandytów i nic więcej o nich nie można powiedzieć, absolutnie nie można o nich powiedzieć, że to są Polacy” – mówiła wóczas o kibicach współpracowniczka TV Republika.

telewizjarepublika.pl / Espreso.TV / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (04 grudnia 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polskojezyczna-dziennikarka-atakujaca-kibicow-legii-odznaczona-przez-prezydenta-ukrainy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content