Brakuje miejsca dla Polaków z Ukrainy? „Nie mamy przepisów i procedur by przyjąć Polaków”

Aktualizacja: 2014-12-3 12:02 pm

Około stu osób z Kartą Polaka zwróciło się do senackiej komisji spraw emigracji i łączności Polaków z zagranicą, by umożliwiono im zamieszkanie i zatrudnienie w naszym kraju.

Podczas posiedzenia komisji dyrektor departamentu Współpracy z Polonią Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Wojciech Tyciński poinformował, że w Polsce brakuje procedur i przepisów pozwalających przyjąć naszych rodaków z Donbasu. Jak zwrócił uwagę wiceminister spraw zagranicznych, Artur Nowak-Far w ostatnim czasie MSZ odnotował wzrost zainteresowania Kartą Polaka.

Według danych resortu spraw zagranicznych, rejon Donbasu opuściło już 2/3 Polaków, głównie młodych.

O trudnej sytuacji Polaków w Donbasie mówiła „Polskiemu Radiu” wiceprezes Towarzystwa Kultury Polskiej Donbasu Wiktoria Charczenko. – Co mamy robić? – pytała. – Przecież chyba 100 osób można uratować. Zacznijcie od stu albo chociaż od jednej osoby – apelowała Wiktoria Charczenko.

Źródło: „Polskie Radio”

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78208 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]