Kłamliwe określenie “polski obóz zagłady” w niemieckim Focus.de

Aktualizacja: 2014-12-2 10:17 am

W olsztyńskim sądzie okręgowym rozpoczął się proces przeciwko niemieckiemu portalowi „Focus.de”, który kilkukrotnie użył sformułowania “polski obóz zagłady”.

do sądu o naruszenie dóbr osobistych złożyła Janina Luberda-Zapaśnik, która przeżyła niemiecki obóz koncentracyjny. Pani Janina domaga się przeprosin i zakazu posługiwania się kłamliwym określeniem “polski obóz zagłady”, określając w ten sposób niemieckie obozy koncentracyjne i niemieckie obozy zagłady zlokalizowane w okresie II wojny światowej na terenie okupowanej Polski.

Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom podkreśla, że każdy taki przypadek musimy piętnować.

Tu nie ma przypadku. Nasza opinia Reduty jest taka, że to jest celowe działanie. Chodzi o to, by przerzucić na Polaków niemieckie winy w oczach świata, i musimy się tu stanowczo przeciwstawiać. Za kilka lat może być za późno, a polski rząd nic nie robi w tej sprawie. Teraz nastąpiła zmiana na stanowisku MSZ-tu, jednak nie widać żadnych nowych ruchów. Wszystko idzie według starej rutyny, a tu potrzeba rządowej, systematycznej polityki walczącej z tymi zniesławieniami – apeluje Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom.

Olsztyński sąd dał czas obydwu stronom do 24 grudnia na polubowne załatwienie sprawy. Jeżeli nie rozwiążą sprawy w ten sposób, to następny termin rozprawy będzie wyznaczony na przyszły rok.

RIRM

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78194 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]