Papieskie miasto we władaniu człowieka Palikota. Chce legalizować narkotyki – został burmistrzem Wadowic

Aktualizacja: 2014-12-1 10:10 am

Mateusz Klinowski, lobbysta związany z Twoim Ruchem Janusza Palikota, zostanie burmistrzem… Wadowic. Według wstępnych wyników, otrzymał 56,8 proc. głosów.

Według wstępnych szacunków, w drugiej turze wyborów samorządowych w Wadowicach wygrywa Mateusz Klinowski – działacz Twojego Ruchu i zawodowy lobbysta. Do niedawna figurował jeszcze jako działacz partyjny na oficjalnej stronie formacji Palikota. Klinowski otrzymał 56,8 proc. głosów, drugi kandydat, Ewa Filipiak, 43,1 proc – donosi serwis wadowice24.pl

W kampanii samorządowej podkreślał, że „sprawy”, z których znany jest Twój Ruch, nie należą do kompetencji burmistrza. W wyborach wystartował z komitetu KWW Wolne Wadowice.

Jeszcze w 2011 roku Klinowski zapraszał do Wadowic Palikota, później angażował się na rzecz liberalizacji prawa narkotykowego. W trakcie kampanii polityk lewicy podkreślał, że takich spotkań nie organizował, jedynie „spotykał się” z Palikotem i Anną Grodzką, jak z „każdą osobą pragnącą zmian w Wadowicach”.

Źródło: wadowice24.pl

mat

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-12-01)


Już oficjalnie: tęczowy ratusz w Słupsku. Biedroń prezydentem

Liczne starania Roberta Biedronia, by jawić się jako polityk centrowy, przyniosły skutek. Mieszkańcy Słupska wybrali go na prezydenta.

Biedroń uzyskał 57,08 proc. głosów, co oznacza, że poparło go 15 tys. 308 osób. Jego kontrkandydat, który wygrał z nim w pierwszej turze, uzyskał tym razem 42,92 proc.

Podczas kampanii Robert Biedroń jak gdyby zapomniał, że należy do lewicowego Ruchu Palikota, walczącego z krzyżem w Sejmie i promującego m.in. małżeństwa homoseksualne oraz aborcję. Poseł Ruchu bardzo mało mówił też o swoim homoseksualizmie, co jest o tyle dziwne, że jego kariera polityczna została zbudowana właśnie na aktywności homoseksualnej.

Źródło: wp.pl

ged

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-12-01)


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78166 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]