Aktualizacja strony została wstrzymana

Grzegorz Braun: „Demokracja się skończyła”

Co powiedział Grzegorz Braun przed aresztowaniem? „Demokracja się skończyła”

Prezentujemy treść przemówienia, jakie na zorganizowanej w czwartek wieczór demonstracji wygłosił publicysta magazynu „Polonia Christiana” Grzegorz Braun. Chwilę później został aresztowany w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. 

Oto treść przemówienia:

To jest bardzo nie bezpieczny moment w historii Polski. Czeka nas demontaż państwa polskiego. Ta faza, w której teraz jesteśmy – kompromitacja zewnętrzna wobec świata i wewnętrzna wobec własnych obywateli – jest elementem przewidzianego scenariusza. Państwo polskie musi być kompletnie skompromitowane, by mogło zostać wyizolowane na arenie międzynarodowej. Aby wszyscy poważni ludzie wiedzieli, że z warszawskimi politykami oraz pożal się Boże dyplomatami z selekcji Bronisława Geremka się nie rozmawia o poważnych kwestiach, bo wcześnie czy później zostanie to wypaplane w „Sowie i przyjaciołach” lub opowiedziane w wywiadzie w prasie zagranicznej. Przewidzianym elementem jest też kompromitacja w oczach własnych obywateli, by kiedy będzie im się odbierać resztki suwerenności nie płakali po tym państwie, a nawet odetchnęli z ulgą.

Ci, którzy nie będą chcieli klaskać wyjadą, a dla tych którzy będą się opierać zostaną utworzone „indiańskie” rezerwaty. Jak powiedział pewien taksówkarz we Wrocławiu: zostawią nam piosenkę i chorągiewkę. Taki jest scenariusz i dlatego to jest bardzo niebezpieczny moment. Słyszałem tu padające porównania do ukraińskiego Majdanu. Obawiam się, że Ukraina stanowiła pierwsze danie. Następna ma być Polska. Perfidia piszących ten scenariusz może sięgać tak daleko, by liczyć na to, że takie sytuacje, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach, wzburzą nas na tyle, iż dojdzie i tu do jakiś pożałowania godnych wydarzeń. Wtedy będzie mógł Adam Michnik opowiadać o nich francuskiej prasie, że oto hydra faszyzmu podniosła głowę w Warszawie. Wtedy cały świat będzie się utwierdzać w przekonaniu, że Polska jest „chorym człowiekiem”  Europy i trzeba ratować demokrację przed faszyzmem. Tak będzie się opowiadać, takie treści będzie transmitować Gwiazda Śmierci na cały świat. Po fazie kompromitacji przyjdzie czas na fazę pacyfikacji.

To będzie nowy stan wojenny. Jego plany – założę się z każdym z państwa – są już przygotowane w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Na to wszystko wjedzie tutaj jakaś junta. Ja stawiam na Pawlaka, Schetynę z układu wrocławskiego i Siemoniaka, który przeszedł lifting patriotyczny. Za nimi zaś jako zbawca demokracji prezydent Komorowski. Oni szykują tutaj pacyfikację, oni szykują tutaj stan wojenny. Wciąż szukają pretekstu. Musimy być bardzo ostrożni, nie po to jednak by się chować i nie zbierać. Wręcz przeciwnie. Ewa Stankiewicz mówiła jak bardzo niebezpiecznym człowiekiem jest Bronisław Komorowski, ja dodam, że jeszcze bardziej niebezpieczni od niego są jego oficerowie prowadzący. To dopiero są niebezpieczni ludzie!

Jesteśmy świadkami końca demokracji. Odsłania ona przed nami swą – dotąd skrywaną za różnymi maskami – szpetną twarz. Jeśli komuś się zdaje, że jest to awaria demokracji, jakiś incydent, to ja mówię, że to jest norma. To nie jest kryzys, to jest rezultat. To nie jest błąd, to jest wynik. Tak właśnie wygląda demokracja. Ja jestem monarchistą i modlę się o króla. Jeśli nam Pan Bóg go nam w porę nie ześle, to wezmą nas za twarz zwykłe trepy, jakaś zwykła junta.

Demokracja się skończyła. Wszyscy poważni ludzie w Berlinie, w Moskwie, w Waszyngtonie już tak naprawdę zawiesili i zamienili swoje państwa w policyjne. Szukają teraz okazji, by z ulgą to właśnie zadeklarować, że demokracji już nie ma, że socjał się znosi. Jaki będzie do tego najlepszy pretekst? Oczywiście wojna! Ta wojna już się toczy tuż za naszymi granicami. Polskę usiłowano wciągnąć w tę wojnę. W ciągu ostatnich miesięcy ogromne wysiłki zostały na to ukierunkowane. Ukraina była pierwszym daniem, my jesteśmy danie głównym. Pamiętajmy jednak, że jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści!.   

Poniżej link nagrania do autorstwa dziennikarzy portalu Solidarni2010:

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-11-21)


„Fronda” we wspólnym froncie z „Wyborczą”: uciszyć buntowników!

Po tym, jak grupa osób weszła do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej by żądać dymisji „leśnych dziadków” ostatecznie kompromitujących instytucje państwa, reżimowe media wydały szybki wyrok potępiający. Co jednak nadzwyczaj ciekawe, do natychmiastowego powstrzymania „aktów terroru przeciw demokracji”,  wzywa zarówno „Gazeta Wyborcza” jak i rzekomo prawicowe portale: fronda.pl i niezalezna.pl.

O ile ostrego potępienia zachowania demonstrantów, w śród których była m.in. Ewa Stankiewicz i Grzegorz Braun a także sympatycy Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy, można było spodziewać się ze strony TVN24, „Gazety Wyborczej” i innych tego typu mediów, o tyle zaskakuje natychmiastowa i irracjonalnie ostra reakcja mediów z tzw. prawej strony sceny politycznej.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz stwierdził na Twitterze, że demonstrujący swe niezadowolenie z powyborczej kompromitacji państwa to „opozycja prorosyjska” a zajęcie przez nich siedziby PKW działa na korzyść Rosji. W ten sposób Sakiewicz zareagował więc zapewne na oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości, w którym rzecznik tej partii potępił protestujących i odciął się od ich metod. „Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą  tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem podania wyników wyborów samorządowych” – napisał w oświadczeniu rzecznik PiS, Marcin Mastalerek.

O kilka kroków dalej poszedł jednak portal fronda.pl. W czołówkowym materiale tego medium nazwano demonstrujących piątą kolumną Putina. Uczestniczącego w demonstracji Grzegorza Brauna (twórcę tak antysowieckich filmów jak „Towarzysz Generał” czy cyklu „Transformacja”) określono jako „oddelegowanego do radykalnych katolików wielbiciela Putina”. Dodano, że jego działalność „grozi, inspirowaną przez siły zewnętrzne próbą destabilizacji naszego państwa”.

Na portalu fronda.pl czytamy również następujące zdanie: „dlatego niniejszym wzywamy powołane do tego organy państwa Polskiego oraz liczące się siły polityczne do powstrzymania przed skutkami destabilizacji Ruch Narodowy, KNP – uzurpatorów reprezentacji narodu”. Uchodząca niegdyś za portal konserwatywnych katolików fronda.pl ustawiła się w jednym froncie ideologicznym z redaktorami „GWiazdy śmierci” z ulicy Czerskiej, jak zwykł nazywać „gazetę wyborczą” właśnie Grzegorz Braun. Jarosław Kurski, wice-naczelny tej gazety twierdzi bowiem, że czwartkowe zajścia w PKW to „akt terroru przeciw demokracji, jakiego nie było w historii ostatniego 25-lecia”. Nakreślił w ten sposób linię, której mają się trzymać reżimowe media, do których karnie dołączyły Gazeta Polska z przyległościami i fronda.pl.

kra, der

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-11-21)


PiS, Fronda i gazeta Michnika przeciwko protestującym patriotom

Krótkie podsumowania wczorajszego dnia.  PiS, Fronda i „Gazeta Wyborcza” w jednym szeregu! I to w obronie „leśnych dziadków”, którzy przyczynili się sfałszowania na szeroką skalę wyborów i w ten sposób złamali podstawowe zasady europejskiej demokracji, o które z narażeniem życia i zdrowia walczyły miliony członków „Solidarności”. Kto by się tego spodziewał?! No cóż, wyszło szydło z worka. Zwolennicy „okrągłego stołu” (czytaj: dogadania się tzw. „konstruktywnej opozycji” z komunistami) sprzed 25 lat zwierają szeregi. Warto o tym pamiętać, bo przed nami jeszcze wybory prezydenckie i parlamentarne.

Grzegorzowi Braunowi, senatorowi Mieczysławowi Gilowi i Ewie Stankiewicz oraz wszystkim protestującym pod siedzibą Państwowej Komisji Państwowej w Warszawie, jak i demonstrantom w Krakowie, należą się słowa uznania za odwagę. Tym bardziej, że przez współdziałające ze sobą redakcje Frondy.pl, „Gazety Wyborczej” i „Gazety Polskiej” przerobią ich na „ruskich agentów” i „oszołomów”.

Kolejne protesty już w sobotę, bo jak napisałem w felietonu, który zamieszczony został na pierwszej stronie portalu Onet, „cud nad urną” doprowadzi do masowych protestów społecznych.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

20 listopada 2014 r. – Manifestacja w Krakowie przeciwko fałszowaniu wyborów:

http://wkrakowie2014cd.wordpress.com/2014/11/20/manifestacja-przeciw-falszowaniu-wyborow/

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego (2014-11-21)


Sądy na szybkim kursie. Zatrzymani w PKW przed „wymiarem sprawiedliwości”

Osoby zatrzymane we czwartek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej,  usłyszą zarzut naruszenia miru domowego, zapowiedział rzecznik stołecznej policji. Zatrzymanymi już dziś i jutro mają zająć się sądy.

Policja zatrzymała 12 osób z grupy, która okupowała siedzibę Państwowej Komisji Wyborczej. Do tego osiem osób wezwano do stawienia się w roli świadka. Policja sama skieruje sprawę do sądu i w ciągu 48 godzin od zatrzymania zostaną osądzeni. – Będziemy stawiać zarzuty z art. 193 kodeksu karnego korzystając z trybu przyspieszonego – powiedział Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Po proteście przeciwko manipulacjom wyborczym, który odbywał się przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej, kilkadziesiąt osób weszło do środka i zajęło budynek. Wśród nich był reżyser Grzegorz Braun, który został zatrzymany przez policję i przebywa w areszcie. – Nie jesteśmy anarchistami, jesteśmy przeciwko sędziom mianowanym jeszcze w stanie wojennym. Ci ludzie muszą natychmiast opuścić budynek – mówił publicysta magazynu „Polonia Christiana”. 

O naruszeniu miru domowego mówi art. 193 Kodeks karnego: „Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Źródło: tvn24.pl

luk

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-11-21)


Ruch Narodowy: PiS to pseudoopozycja operująca wewnątrz systemu

„PiS zdecydowanie potępił dzisiejszy protest. Co nie dziwi, bo ta partia to opozycja taktyczna, operująca wewnątrz tego systemu. Stracili dobrą okazję żeby siedzieć cicho i zachować się przyzwoicie. Źenada” – ocenił wczoraj postawę głównej opozycyjnej partii parlamentarnej Robert Winnicki, jeden z liderów Ruchu Narodowego.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (21 listopada 2014)


Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego złoży protest wyborczy

P. Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zapowiedział, że zloży protest wyborczy, gdyż jego głos wyparował – podaje polskieradio.pl.

– Głosowałem z żoną na konkretną osobę do sejmiku mazowieckiego. Razem siedzieliśmy przy stoliku. Tymczasem z protokołu komisji wyborczej wynika, że „nasza kandydatka” uzyskała tylko jeden głos – oburza się.

Wg niego, to nie pierwsza tego typu sytuacja. Dyrektor opowiada, że poszedł sprawdzić wyniki wyborów w swoim obwodzie zaalarmowany przez znajomą, która startowała w wyborach.

– Głosował na nią mąż i dwoje dzieci, tymczasem na protokole było, że otrzymała tylko jeden głos poparcia – powiedział. – Polska nie może sobie pozwolić na to, by w przyszłości zdarzały się podobne sytuacje. Najwyższa pora, by się tym poważnie zająć, bo widać wyraźnie, że mamy do czynienia z kryzysem państwa. Jak uczyć młodych ludzi, że wybory to święto demokracji, kiedy potem dochodzi do takich sytuacji? – pytał p. Ołdakowski.

Źródło: polskieradio.pl

Opracował: GK

Za: Korwin-Mikke.pl (21-11-2014)

.