Kolumbia: zamach na kapłana podczas Mszy św.

Aktualizacja: 2009-03-16 10:11 am

Trwa czarna seria zamachów na kapłanów. Wiele szczęścia w nieszczęściu miał kolumbijski duchowny ks. Alirio Ramírez, zaatakowany przez niezrównoważonego osobnika – informuje Radio Watykańskie.

Do wydarzenia doszło 8 marca podczas niedzielnej Mszy św. w mieście Risaralda w środkowej części Kolumbii. Dwudziestokilkuletni napastnik wtargnął do kościoła w czasie liturgii. Krzycząc, że jego zadaniem jest pozabijać wszystkich księży, rzucił się na celebransa i zadał mu kilka ciosów nożem. Napastnika obezwładnili wierni, a ks. Ramírez z ranami nie zagrażającymi życiu znalazł się w szpitalu.

Źródło: Radio Watykańskie

Za: PiotrSkarga.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]