Aktualizacja strony została wstrzymana

Szokująca wystawa w madryckim muzeum. Podpalanie kościołów to sztuka?

Bluźnierczą parodię modlitwy Ojcze Nasz i obrazki z płonącym kościołem można odnaleźć na wystawie prezentowanej do 9 lutego 2015 r. w madryckim Muzeum Królowej Zofii. Czego jednak można się spodziewać po wystawie przygotowanej przez feministki popierające aborcję?

Muzeum Królowej Zofii w Madrycie prezentuje wystawę zatytułowaną „Umiejętności Naprawdę Użyteczne”. Składają się na nią tzw. dzieła grupy Mujeres Publicas, w skład której wchodzą : Magdalena Pagano, Lorena Bossi i Fernanda Carrizo. Grupa została utworzona w Buenos Aires w 2003 r.  „Artystki” to znane feministki promujące aborcję.

W katalogu wstawy znajduje się bluźniercza, proaborcyjna parafraza Modlitwy Pańskiej. Jest ona zilustrowana rysunkiem płonącego kościoła opatrzonego cytatem z anarchisty Piotra Kropotkina: „Jedyny kościół, który świeci, to ten co płonie”. Rysunek ten zdobi również pudełka z zapałkami, na których widnieje szokujące hasło-wezwanie: „Partycypujcie!”.

Dyrekcja placówki nie widzi w ekspozycji dotowanej przez Unię Europejską nic nie stosownego.

Franciszek L. Ćwik

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-10-31 ) | http://www.pch24.pl/szokujaca-wystawa-w-madryckim-muzeum--podpalanie-kosciolow-to-sztuka-,31816,i.html

Skip to content