Szokująca wystawa w madryckim muzeum. Podpalanie kościołów to sztuka?

Aktualizacja: 2014-10-31 8:20 am

Bluźnierczą parodię modlitwy Ojcze Nasz i obrazki z płonącym kościołem można odnaleźć na wystawie prezentowanej do 9 lutego 2015 r. w madryckim Muzeum Królowej Zofii. Czego jednak można się spodziewać po wystawie przygotowanej przez feministki popierające aborcję?

Muzeum Królowej Zofii w Madrycie prezentuje wystawę zatytułowaną „Umiejętności Naprawdę Użyteczne”. Składają się na nią tzw. dzieła grupy Mujeres Publicas, w skład której wchodzą : Magdalena Pagano, Lorena Bossi i Fernanda Carrizo. Grupa została utworzona w Buenos Aires w 2003 r.  „Artystki” to znane feministki promujące aborcję.

W katalogu wstawy znajduje się bluźniercza, proaborcyjna parafraza Modlitwy Pańskiej. Jest ona zilustrowana rysunkiem płonącego kościoła opatrzonego cytatem z anarchisty Piotra Kropotkina: „Jedyny kościół, który świeci, to ten co płonie”. Rysunek ten zdobi również pudełka z zapałkami, na których widnieje szokujące hasło-wezwanie: „Partycypujcie!”.

Dyrekcja placówki nie widzi w ekspozycji dotowanej przez Unię Europejską nic nie stosownego.

Franciszek L. Ćwik

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77499 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]