Belgowie wybierają białych taksówkarzy

Belgowie coraz częściej żądają, by zamawiane przez nich taksówki były kierowane przez białego człowieka. Władze Brukseli są oburzone tym zjawiskiem.

Ciemnoskórzy taksówkarze pracujący w Belgii przyznają, ze dostrzegają to zjawisko. „Są ludzie, którzy nie chcą z nami jeździć, zwłaszcza z ciemnoskórymi, ale też z Arabami” – powiedział telewizji RTBF jeden z taksówkarzy. Gazeta „Metro” skontaktowała się w tej sprawie z ośmioma firmami oferującymi usługi taxi – w Brukseli i we Flandrii – z których połowa uznała, że na prośbę klienta „bez problemu” wyśle białego kierowcę.

Minister ds. mobilności Pascal Smet tego typu działania nazywa „oczywistą dyskryminacją”. Osoby innego koloru skróy niż biały mają mieć z nią do czynienia także wówczas, gdy próbują wynająć mieszkanie lub zdobyć pracę. Władze Brukseli twierdzą, że taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, szczególnie w mieście, w którym około połowa mieszkańców to osoby pochodzące spoza Belgii.

bankier.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (28 października 2014 ) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/belgowie-wybieraja-bialych-taksowkarzy

Skip to content