Belgowie wybierają białych taksówkarzy

Aktualizacja: 2014-10-28 2:13 pm

Belgowie coraz częściej żądają, by zamawiane przez nich taksówki były kierowane przez białego człowieka. Władze Brukseli są oburzone tym zjawiskiem.

Ciemnoskórzy taksówkarze pracujący w Belgii przyznają, ze dostrzegają to zjawisko. “Są ludzie, którzy nie chcą z nami jeździć, zwłaszcza z ciemnoskórymi, ale też z Arabami” – powiedział telewizji RTBF jeden z taksówkarzy. Gazeta “Metro” skontaktowała się w tej sprawie z ośmioma firmami oferującymi usługi taxi – w Brukseli i we Flandrii – z których połowa uznała, że na prośbę klienta “bez problemu” wyśle białego kierowcę.

Minister ds. mobilności Pascal Smet tego typu działania nazywa “oczywistą dyskryminacją”. Osoby innego koloru skróy niż biały mają mieć z nią do czynienia także wówczas, gdy próbują wynająć mieszkanie lub zdobyć pracę. Władze Brukseli twierdzą, że taka sytuacja jest nie do zaakceptowania, szczególnie w mieście, w którym około połowa mieszkańców to osoby pochodzące spoza Belgii.

bankier.pl / Kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77434 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]