Australia: stewardessie zakazano noszenia wisiorka z krzyżem

Aktualizacja: 2014-10-26 11:44 am

Prawosławna mieszkanka Australii, Georgina Sarikodi, była stewardessa w największych australijskich liniach lotniczych „Quantas” przyznała, że była dyskryminowana i wyśmiewana przez menedżerów firmy. Zakazano jej noszenia jakichkolwiek symboli chrześcijańskich. Georgina Sarikodi złożyła pozew do Trybunału Wiktoriańskiej Administracji Cywilnej.

Problemy prawosławnej stewardessy zaczęły się na przełomie roku 2013 i 2014. Wcześniej, przez 19 lat pracy na pokładzie samolotu, Georgina nigdy nie miała najmniejszych problemów z noszeniem krzyża ani innych symboli chrześcijańskich. Kłopoty zaczęły się, gdy linie „Quantas” zaczęły wdrażać tzw. nowe formy zatrudniania stewardess. – Obecna polityka australijskich linii lotniczych zezwala muzułmankom na noszenie tradycyjnych chust. Nie pozwala natomiast chrześcijankom na jakiekolwiek, nawet najskromniejsze formy pokazywania swojej wiary” – żali się Georgina.

Rzecznik prasowy „Quantas” odniósł się do protestu prawosławnej stewardessy informując, że w firmie wszystkich obowiązują ujednolicone standardy. „- Znam wielu naszych pracowników, którzy nie afiszują się swoja wiarą. Krzyżyki i inne symbole chrześcijańskie noszą oni ukryte pod służbowym mundurem czy ubraniem” – krótko zakończył sprawę rzecznik australijskiego przewoźnika.

ChS

Źródło „Harald Sun”

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77406 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]