Włoska prasa o „polskich obozach koncentracyjnych”

Aktualizacja: 2014-10-21 9:36 am

Dziennik “La Repubblica” nazwał Auschwitz “byłym polskim obozem koncentracyjnym”. Ambasada RP zapowiedziała interwencję w redakcji.

– Instalacja ma być rozmontowana do 30 listopada, ponieważ nie odpowiada kryteriom ustalonym przez dyrekcję “byłego polskiego obozu koncentracyjnego” – napisano w rzymskiej gazecie. 

To już kolejny błąd we włoskich mediach mimo licznych protestów i monitów ze strony polskiej. Sformułowanie “polskie obozy” niemal zawsze pojawia się we Włoskich mediach przy okazji “podróży pamięci”, z jakimi młodzi Włosi przybywają do Auschwitz. Polska ambasada w Rzymie wielokrotnie protestowała przeciwko używaniu takiego terminu i informowała, że w Auschwitz znajdował się niemiecki, nazistowski obóz zagłady.

IAR/KRESY.PL

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77334 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]