Salzburg troszczy się o… prostytutki. Musi im zwrócić prawie milion euro!

Aktualizacja: 2014-10-19 5:10 pm

Prostytutki z Salzburga mają się dobrze. Władze tego bogatego austriackiego miasta otaczają szczególną troską także przedstawicielki najstarszego „zawodu świata”. Kilka dni temu okazało się, że tamtejszy Ratusz musi zwrócić prostytutkom blisko milion euro!

W Salzburgu zarejestrowanych jest oficjalnie ponad 600 osób (w ogromnej większości kobiet) świadczących usługi seksualne. Prawie wszyscy zarejestrowani przechodzili badania lekarskie płacąc za nie z własnych kieszeni 35 euro. Okazało się jednak, że badania te powinny być refundowane z kasy miejscowego landu. Teraz kasa ta zostanie znacznie odchudzona, a portfele i tak nie narzekających na brak „pracy” prostytutek będą nieco grubsze.

Przedstawiciel Regionalnego Urzędu Finansowego, Christian Stöckl potwierdził, że opłaty od badających się prostytutek pobierano nielegalnie. Teraz Stöckl zastanawia się, jaka kara powinna spotkać niefrasobliwych urzędników.

Z tego, co się stało cieszą się szefowie lokalnych lupanarów. Richard Schweigner z domu publicznego „Babylon” początkowo  – ze względów finansowych – obawiał się zbyt częstych wizyt jego podopiecznych w przychodniach zdrowia. Gdy jednak okazało się, że państwo pokryje koszty badań zatrudnianych przez niego pań, postanowił wysyłać je do lekarza najczęściej jak tylko to możliwe…

Źródło: www.thelocal.at

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77277 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]