Z KFC wycofano serwetki nasiąknięte spirytusem. Były rasistowskie!

Aktualizacja: 2014-10-11 7:53 pm

Troska o muzułmańskiego klienta na Wyspach Brytyjskich osiągnęła nieznany dotąd poziom absurdu. Decyzją lokalnego kierownictwa sieci KFC, najpierw w Leicester, a następnie w okolicznych miasteczkach, z lokali wycofano serwetki nasiąknięte spirytusem! Dodajmy, nasiąknięte bardzo niewielką dawką spirytusu.

Jak wiadomo islam zabrania wszelkich form spożycia alkoholu.  Nieco inaczej stosunek muzułmanów do spirytusu widzi jednak kierownictwo KFC. Strach przed tym, że jakikolwiek kontakt ze spirytusem może obrazić uczucia religijne muzułmańskich klientów, okazał się silniejszy od rozsądku.

Decyzją firmy zaskoczeni byli nawet niektórzy bardziej wpływowi przedstawiciele środowisk muzułmańskich na Wyspach. Uważają oni, że nadgorliwość szefostwa KFC w Leicester może okazać się wręcz niebezpieczna i pociągnie za sobą równie absurdalne decyzje odnośnie innych grup religijnych czy najróżniejszych mniejszości.

Po chwilowym braku serwetek nasiąkniętych spirytusem, w lokalach pojawiły się papierowe chusteczki nasiąknięte sokiem cytrynowym.

Filia w Leicester to jeden ze stu lokali KFC na Wyspach, w których muzułmanom podaje się tzw. produkty halal (przygotowane zgodny  z muzułmańskim prawem). – Zrobili z muchy słonia… – komentuje pomysł KFC w Leicester dr Howyat Ramzi, dyrektor Oksfordzkiego Islamskiego Centrum Informacyjnego. – Owszem, alkoholu nie spożywamy, ale wydawało mi się, że każdy Europejczyk wie, że od wieków używamy spirytusu w medycynie,  w celach higienicznych i do produkcji perfum – mówił, nie kryjąc uśmiechu, Ramzi.

Źródło „The Telegraph” 

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77049 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]