USA: 66 proc. nowych zakażeń HIV wśród homoseksualistów

Aktualizacja: 2014-10-9 9:38 am

Chociaż homoseksualiści stanowią zaledwie 2 proc. populacji amerykańskiej, to jest to jedyna grupa, na którą przypada tak wysoki odsetek nowych zakażeń wirusem HIV!

W ostatnim czasie aż 66 proc. nowych zakażeń odnotowano właśnie wśród homoseksualistów. Prognozy wskazują, że jeśli obecne tendencje się utrzymają, połowa wszystkich mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych w USA w wieku 50. lat będzie zmagać się z AIDS.

Kaiser Family Foundation alarmuje, że mimo przerażających statystyk tylko jedna trzecia mężczyzn homoseksualnych i biseksualnych zdaje sobie sprawę, iż zakażenie wirusem HIV wzrasta jedynie w ich grupie. Tylko jedna czwarta wie o tym, że ktoś jest nosicielem wirusa HIV i poddał się terapii antyretrowirusowej, zmniejszającej ryzyko przenoszenia groźnego wirusa.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zaleca aktywnym homoseksualistom wykonywanie badań średnio co trzy miesiące. Jednak prawie jedna trzecia z nich nigdy nie została przetestowana na obecność wirusa HIV, a jedna trzecia była testowana ponad rok temu. Ponad połowa nie ma pojęcia o istnieniu profilaktyki, zmniejszającej ryzyko zakażenia wirusem HIV.

Miedzy 2008 r. a 2010 r. ilość nowych zakażeń wirusem HIV w całej populacji sodomitów wzrosła o 12 proc., ale wśród młodych homoseksualistów w wieku między 13. a 24. rokiem życia liczba nowych zakażeń wyniosła aż 22 proc. Ponad połowa wszystkich zgonów z powodu AIDS dotyczy homo- i biseksualistów.

Źródło: wsj.com, AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]