Wałęsa sam siebie przeprosił w TVN. Zwrotu kosztów nie dostał

Aktualizacja: 2014-10-9 10:17 pm

Lech Wałęsa przegrał starcie z Krzysztofem Wyszkowski dotyczące sprawy „Bolka”. Sąd zdecydował ostatecznie, że były prezydent nie dostanie zwrotu kosztów przeprosin zamieszczonych w TVN.

Wyszkowski stanął przed sądem w 2005 roku. Batalia między nim a Wałęsą trwa więc już blisko dekadę. Powodem był jego zarzut wobec byłego prezydenta dotyczący agenturalnej działalności.

Ostatecznie sąd zdecydował, że Wyszkowski powinien przeprosić Wałęsę. Nie kwapił się jednak do tego, dlatego były przywódca „Solidarności” przeprosił… sam siebie. Odpowiednie oświadczenie opublikował w TVN. Następnie zaś złożył zażalenie, domagając się od Wyszkowskiego zwrotu poniesionych kosztów.

„Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział XVI Cywilny Odwoławczy w składzie: Przewodniczący: SSO Hanna Czerniak – Wołochowska Sędziowie: SSO Sylwia Kamińska (spr.) p. o. SSO Magdalena Chrzanowska po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2014 roku w Gdańsku na posiedzeniu niejawnym sprawy z powództwa Lecha Wałęsy przeciwko – Krzysztofowi Wyszkowskiemu o zapłatę i skutek zażalenia – powoda na postanowienie Sądu Rejonowego w Sopocie z dnia 20 grudnia 2013 ku, sygn. akt I C 214/13 w zakresie pkt 3 i 4 postanawia: oddalić zażalenie” – brzmi orzeczenie sądu.

Sąd nie tylko zażalenie oddalił, ale obciążył Wałęsę kosztami trwającego 9 lat procesu. Wyrok ten nie jest prawomocny.

Źródło: rp.pl

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77010 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]