Pierwsze efekty ludobójczych przepisów prez. Obamy: Żydowski uniwersytet otrzymał prawie 13 milionów dolarów na badania na embrionalnych komórkach macierzystych

Po raz trzeci w ciągu ostatnich 14 miesięcy, nowojorski stanowy komitet zarządzający i przeznaczający fundusze na badania na komórkach macierzystych, Empire State Stem Cell Board, przyznał grant w wysokości 12.7 miliona dolarów żydowskiemu uniwerstytetowi Yeshiva University.

Gubernator stanu Nowy Jork, David Paterson, wychwalając decyzję prezydenta Obamy przywrócenia funduszy na badania na embrionalnych komórkach macierzystych, oznajmił równocześnie o przyznaniu przez stan prawie 102 milionów dolarów na te badania.

Z przyznanej kwoty, 6 milionów dolarów otrzyma zespół dr. Erica Boushassira ze szkoły medycyny im. Alberta Einsteina, działającej przy żydowskiej uczelni –  Albert Einstein College of Medicine of Yeshiva University. Ponad 6,7 miliona dolarów otrzymają zespoły, kierowane przez profesorów: Ulrich Steidl, Jayanta Roy-Chowdhury,  Jeffrey E. Pessin, Carl Schildkraut, Charles E. Rogler, Muhesh Kumar.

Do chwili obecnej, żydowska szkoła medycyny otrzymała prawie 14 milionów dolarów od stanu Nowy Jork na badania nad komórkami macierzystymi.

Na położonej na Manhattanie uczelnii Yeshiva University kształci się prawie 7 tysięcy studentów z 55 krajów świata.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Yeshiva University News


USA: fałszywa różnica pomiędzy klonowaniem ”terapeutycznym” a ”reprodukcyjnym”

Prezydent Obama wykorzystał błędną interpretację pojęcia klonowania wprowadzając absurdalną różnicę pomiędzy klonowaniem do celów terapeutycznych a klonowaniem do celów reprodukcyjnych. W ten sposób w wielu innych państwach wprowadzono prawo zezwalające na klonowanie ludzi – donosi portal LifeSiteNews.com.

Kiedy kilka dni temu prezydent Obama podpisywał odpowiednie rozporządzenie, zezwalające na finansowanie z pieniędzy podatników badań nad komórkami macierzystymi, powiedział m.in., że klonowanie „jest niebezpieczne, wewnętrznie złe i nie ma na nie miejsca w naszym społeczeństwie”. Na stronie internetowej Białego Domu prezydent zapewnia, że: „nigdy rząd nie otworzy drzwi w celu wykorzystania klonowania dla ludzkiej reprodukcji”.

Prezydent w ten sposób dokonał fałszywego rozróżnienia pomiędzy klonowaniem „reprodukcyjnym” a „terapeutycznym”, uważając, że pierwsze jest niedozwolone, a drugie jest dopuszczalne, a nawet pożądane, gdyż ratuje życie i leczy choroby.

Terence P. Jeffrey piszący na stronę internetowa CNS.com stwierdził, że to rozróżnienie zostało stworzone sztucznie, po to by wprowadzić na całym świecie ustawodawstwo zezwalające na klonowanie istot ludzkich i ich zabijanie.

Ustawodawstwo zezwalające na klonowanie i zabijanie zakłada, że ludzkie klony „wyhodowane” w laboratorium muszą być zabite w ciągu pewnego okresu (zwykle w ciągu kilku tygodni od powstania) i nie mogą być przeniesione do łona kobiety. Jednak krytycy klonowania uważają, że prawdziwa różnica pomiędzy klonowaniem „terapeutycznym” a „reprodukcyjnym” jest taka, że w przypadku tego drugiego stworzone ludzkie istoty są niszczone i nie daje się im szansy życia.

– Jeśli zezwolisz na klonowanie ludzkie w jakimś celu zezwalasz również na jego klonowanie w celu reprodukcyjnym. Oto co znaczy ludzkie klonowanie – stwierdził Jeffrey.

Jeffrey uważa, że to intelektualnie niemożliwe do obrony stanowisko jest wykorzystywane do forsowania również pewnej polityki. Jego zdaniem Obama sam spreparował taką sprzeczność, by „przepchać” kontrowersyjne projekty ustaw w Kongresie proponowane przez promotorów badań nad komórkami macierzystymi.

Dodał również, że bioetycy wielokrotnie wskazywali na błędne interpretacje pojęć dot. klonowania wykorzystywane przez przemysł zainteresowany klonowaniem do celów terapeutycznych.

Właśnie tego typu interpretacja klonowania została wykorzystana w ustawodawstwie Wielkiej Brytanii, Kanady, Nowej Zelandii i niektórych stanach USA, Singapurze oraz RPA, by stworzyć ustawodawstwo zezwalające na klonowanie nie tylko istot ludzkich, ale nawet hybryd ludzko-zwierzęcych.

Poprzedni prezydent USA George Bush Junior był przeciwny jakimkolwiek formom klonowania.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl


Skip to content