Białoruś nie będzie zmieniać czasu na zimę

Aktualizacja: 2014-10-8 4:45 pm

Rada Ministrów Białorusi zdecydowała, że Białorusini nadal nie będę przestawiać wskazówek zegarów na czas zimowy, tym samym podtrzymując swoje postanowienie sprzed trzech lat.

Białoruskie władze zrezygnowały wówczas ze zmiany czasu na zimowy w ślad za Rosją. Rosjanie przywrócili jednak zróżnicowanie czasu letniego i zimowego, i wielu sądziło, że oficjalny Mińsk znów doszlusuje do tej decyzji. Tak jednak się nie stało, wbrew krykom, którzy zaznaczają, że w zimie jasno robi się o zegarowo zbyt późnej porze oraz tym, którzy mieli nadzieję na dodatkową godzinę snu przy zmianie czasu przestawiania godziny nie będzie. Ministrów miała do tego przekonać “grupa ekspertów” z Akademii Narodwej i Ministerstwa Zdrowia.

Tym samym w zimie czas na Białorusi nadal będzie różnić się aż o dwie godziny wobec tego obowiązujęcego w Polsce, będzie o godzinę później niż na Litwie i Ukrainie, natomiast godzina będzie jednakowa wobec wskazań zegarków w Rosji.

charter97.org/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77003 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]