Katolicka Agencja Informacyjna wspiera wysłanie broni na Ukrainę

Aktualizacja: 2014-10-8 9:37 am

Z ogromnym zdziwieniem przeczytałem we wczorajszym wieczornym  serwisie Katolickiej Agencji Informacyjnej oświadczenie zatytułowane “Mamy obowiązek wspierać Ukrainę – Apel!”  Oświadczenie to podpisało nie stowarzyszenie katolickie czy grupa księży lub świeckich działaczy katolickich, ale 14. osób znanych z poprawności politycznej oraz ze swych sympatii do nieboszczki Unii Demokratycznej vel Unii Wolności, a także powiązanych ideowo z “Gazetą Wyborczą”. Wśród nich m.in. Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk, szefowie nieistniejących już dziś ugrupowań politycznych. Wśród tych osób jest tylko jeden duchowny – dominikanin Maciej Zięba.

Rodzą się dwa pytania. Po pierwsze, dlaczego KAI udostępnia swoje łamy dla takich oświadczeń politycznych, a równocześnie milczy na temat ważnych wydarzeń kościelnych jak upamiętnienie w ostatnią niedzielę księży rzymskokatolickich pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA i SS Galizien?

Po drugie, oświadczenie zawiera apel, aby Polska wspierała Ukrainę na wszystkich polach w tym także na: 

2. Militarnym, poprzez wspomaganie armii ukraińskiej sprzętem bojowym, szkoleniem i doradztwem a także poparcie ukraińskich aspiracji do NATO.

Taka sformułowanie jest zwykłą propagandą wojenną, wciągającą nasz kraj w konflikt  zbrojny. Kto jak kto, ale KAI, będąca podmiotem powołanym przez Episkopat Polski, takich “zadym” politycznych nie powinna wspierać poprzez nagłaśnianie ich w mediach.

Do sprawy jeszcze powrócę.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

KOMENTARZ BIBUŁY: W nazwie “Katolicka Agencja Informacyjna” jest tylko 1/3 prawdy, bo na pewno nie jest katolicka (pomimo, że powołana została przez Konferencję Episkopatu Polski i ma wielce szacowną Radę Programową, ale taki katolicki ten dzisiejszy Kościół jak jego owoce, które każdy widzi…), nie jest też “informacyjna” – gdyż najczęściej dezinformuje; natomiast jest “agencją” – jaką, czyją, nie tak trudno się domyślić, ale jakieś moce piekielne nad nimi czuwają.

Dla przypomnienia, oto obecna Rada programowa “KAI”, czyli instytucji powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski:

  • przewodniczący – abp Stanisław Budzik
  • wiceprzewodniczący – bp Adam Lepa
  • członek – abp Sławoj Leszek Głódź
  • członek – abp Marek Jędraszewski
  • członek – bp Jan Tyrawa
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76991 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]