USA odmówiły wizy Saakaszwilemu

Aktualizacja: 2014-10-1 10:29 am

Były prezydent Gruzji i czołowy sojusznik Stanów Zjednoczonych na Kaukazie ubiegał się o wizę biznesową. Otrzymał odmowę.

Informację taką podała gruzińska gazeta “Alia” powołując się na działaczy stworzonej przez dawnego prezydenta i popierającej go partii Zjednoczony Ruch Narodowy. Według gazety “amerykańska elita jest rozczarowana Saakaszwilim i w rzeczywistości nie ma on już w Białym Domu żadnego poparcia”.

Jak do tej pory gruziński polityk przebywał w Stanach Zjednoczonych, 20 września złożył podanie o wizę biznesową. Wygląda na to, że nie będzie. Jak twierdzi gazeta mieszka u swojego wuja w jednym z wieżowców dzielnicy Williamsbug w Waszyngtonie. Jednocześnie odnotowuje, że z byłym gruzińskiem prezydentem zerwał ostatnio współpracę uniwersytet Taft.

Saakaszwili przebywa w Ameryce najpewniej ze względu na postępowania prokuratorskie jakie toczą się wobec niego w Gruzji a które dotyczą przekraczania przezeń swoich uprawnień. Chodzi między innymi o tłumienie opozycyjnych demonstracji i naciski na opozycyjne wobec niego media.

azernews.az/kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Casus Saakaszilego należy zadedykować poplecznikom władzy amerykańskiej i ich służbom oraz wszystkim lizusom uważającym, że ułożą sobie życie gdy będą spełniać żądania Waszyngtonu. Nie, nie ułożą sobie, bowiem wielka polityka – szczególnie tak wyjałowionych z etyki mocarstw jak Stany Zjednoczone – wykorzysta ich dla siebie, a potem bezwględnie porzuci.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76854 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]