Ukraińska deputowana: trzeba z nas zrobić nację-mściciela

Aktualizacja: 2014-10-1 10:01 am

Musicie z nacji-ofiary zrobić z nas nie tylko nację-wojownika, a nację-mściciela – powiedziała do członków ukraińskiego batalionu ochotniczego “Sicz” walczącego w Donbasie deputowana nacjonalistycznej partii Swoboda Iryna Farion. Wystąpiła ona w towarzystwie lidera partii, Oleha Tiahnyboka.

Musicie z nacji-ofiary zrobić z nas nie tylko nację-wojownika, a nację-mściciela. Trzeba brutalnie pomścić każdego poległego, każdego zaginionego, za każde sprzeniewierzenie się ukraińskiemu słowu, ukraińskiej kulturze, ukraińskiej Cerkwi, o ile jesteście tymi, którzy noszą kuloodporną kamizelkę naszej tradycji, naszej ukraińskiej duszy, naszego ukraińskiego przeznaczenia, naszej ukraińskiej wytrzymałości – mówiła Farion.

Ta wojna jest wojną etniczną. Wojną Moskala z Ukraińcem o to, że Ukrainiec jest inny, za to, że jest on uduchowiony, że jest swoim panem. Tylko siłą możemy z Małorosji uczynić Ukrainę – dodała.

[youtube g_508uiWgzk]

YouTube.com/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (01 października 2014) -- [Org. tytuł: « Ukraińska deputowana: trzeba z nas zrobić nację-mściciela [+VIDEO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76840 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]