Abp Henryk Hoser walczy z homoseksualizmem wśród kleru

Aktualizacja: 2014-09-25 12:57 pm

Ordynariusz warszawsko-praski zawiesił w czynnościach kapłańskich dwóch księży homoseksualistów. To efekty twardej linii przyjętej przez arcybiskupa względem sodomii i pedofilii wśród kleru.

Zawieszeni kapłani to jeden z proboszczów, któremu zarzucono wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz czyny homoseksualne. Drugim z księży jest jeden z wikariuszy, który miał romans z homoseksualistą z Ukrainy.

Informatorzy „Rzeczpospolitej” przekonują, że obie sprawy są powiązane. Abp Hoser, jak mówi jego rzecznik, na każdym spotkaniu z dziekanami prosi o zgłaszanie podejrzanych sytuacji. O to samo prosi się diecezjan.

– Grzech, przestępstwo pedofilii jest jednym z najcięższych, jakich może się dopuścić kapłan w swoim życiu, i wymaga bardzo zdecydowanej postawy traktowania tych przypadków – mówił arcybiskup Henryk Hoser.

Źródło: wpolityce.pl

KRaj

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76733 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]