Abp Henryk Hoser zakłada diecezjalną telewizję

Aktualizacja: 2014-09-22 1:21 pm

„Wobec ewolucji zmian w świecie medialnym i wzrastającej roli przekazu wizualnego, tj. poprzez obraz, staje się rzeczą konieczną utworzenie diecezjalnej telewizji internetowej” – napisał abp Henryk Hoser. Telewizja będzie współpracowała z istniejącymi już radiem, tygodnikiem i portalami.

Ordynariusz warszawsko-praski zapowiedział powstanie telewizji w liście na 48. Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w niedzielę księża odczytywali w kościołach diecezji.

– Wstępnie zakładamy, że telewizja ruszy w 2015 roku – powiedział Mateusz Dzieduszycki, rzecznik kurii warszawsko-praskiej.

Media wspomniane przez arcybiskupa to Radio Warszawa i tygodnik „Idziemy” (oraz ich strony internetowe). „Z dumą stwierdzamy, że owocem tej ciężkiej pracy i inwencji zespołów redakcyjnych jest 15 tysięcy egzemplarzy tygodnika, co tydzień trafiających do czytelników w diecezji oraz poza nią. 17 godzin produkowanego na żywo każdego dnia programu radiowego dociera przez tydzień do ponad 200 tysięcy słuchaczy, programu uznawanego przez autorytety i specjalistów, jako wzorcowy dla innych rozgłośni katolickich w Polsce” – napisał abp Hoser.

Ordynariusz zaapelował też do wiernych, by wspierali diecezjalne media. To „urasta do rangi obowiązku” – stwierdził.

Źródło: rp.pl

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]