Szwajcaria: ateistom przeszkadza już sam widok kościoła

Ateiści ze Szwajcarii postanowili po raz kolejny pokazać, jak bardzo nienawidzą chrześcijaństwa i korzeni swojego kraju. Zażądali… zaprzestania podświetlania jednego z kościołów w nocy. Przeszkadzało im, że również nocą muszą patrzeć na dom Boży.

Katolicki kościół pw. św. Małgorzaty w Breitenbach/Solothurn w Szwajcarii na mocy decyzji parafii zostanie podświetlony. Dzięki temu kościół będzie widoczny nawet w nocy – to rozwiązanie stosowane w miastach całego świata. Chodzi o pokazanie piękna budowli chrześcijańskiej, ale i o wskazanie na jeden z najważniejszych zabytków miejscowości.

Inicjatywa parafian zdenerwowała okolicznych ateistów, którzy nie chcą oglądać kościoła. Uznali, że taki widok będzie im przeszkadzać i próbowali zablokować montaż oświetlenia protestami – podaje portal fronda.pl.

Jedna z tamtejszych aktywistek ateizmu, niejaka Barbara Jost twierdzi, że oświetlenie kościoła „graniczy z arogancją” gdyż narzuca symbolikę religijną. Jost, co warto zaznaczyć, jest członkiem szwajcarskiego Stowarzyszenia Wolnomyślicieli.

Parafianie nie zlękli się ateistów wymyślających coraz głupsze argumenty. Kościół św. Małgorzaty został podświetlony.

Źródło: fronda.pl

kra

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-09-19) | http://www.pch24.pl/szwajcaria--ateistom-przeszkadza-juz-sam-widok-kosciola,25507,i.html

Skip to content