Nowe materiały w sprawie Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej? „Istnieje nieznana część”

Włoski dziennikarz Antonio Socci, autor publikacji „Czwarta Tajemnica Fatimska”, opublikował nieznane fragmenty dzienniczka św. Łucji – świadka objawień Matki Bożej w Fatimie. Jak twierdzi, potwierdzają one istnienie nieznanej części Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej.

Antonio Socci od dłuższego czasu podtrzymuje, że w 2000 r. ujawniono tylko jedną część Trzeciej Tajemnicy przekazanej Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie przez Matkę Bożą w Fatimie.

Na potwierdzenie swoich słów, Socci odnosi się do biografii św. Łucji zatytułowanej „Droga Maryi”. Napisały ją siostry z zakonu karmelitańskiego z Coimbry, gdzie żyła i zmarła wizjonerka. Biografia zawiera dotychczas niepublikowane fragmenty dzienniczka Łucji i liczne dokumenty.

Ujawniono w niej na przykład szczegóły dotyczące okoliczności spisywania Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Siostry przytaczają dokładne słowa z dzienniczka Łucji. Na przykład zapis

z około godziny 16, 3 stycznia 1944 roku. Wówczas w kaplicy zgromadzenia przed tabernakulum Łucja prosiła Jezusa, aby dał jej poznać swoją wolę:i wtedy poczułam, że jakaś przyjazna dłoń, czuła i matczyna dotyka mojego ramienia”. To „Matka Niebios” , która mówi jej: „pozostań w pokoju i pisz tylko to co ci nakazują, ale nie to, co ci zostało dane pojąć”, wskazując tym samym na znacznie przekazanej wizji.

„Zaraz potem” – opisuje siostra Łucja – poczułam ducha, który spłynął z tajemniczego światła, którym jest Bóg, i w Nim zobaczyłam i usłyszałam: grot strzały jak płomień, który się odrywa dotyka osi ziemi i ta trzęsie się: góry, miasta, miasteczka i wioski wraz ze swymi mieszkańcami byli pogrzebani. Morza, rzeki, chmury wychodziły z brzegów, przelewały się, spływały i zabierały ze sobą w wirze domy i ludzi w niezliczonej liczbie, to było oczyszczenie świata z grzechu, w którym jest pogrążony. Nienawiść, ambicja, wywołują wojny. Potem, w przyspieszonej palpitacji serca i w duchu usłyszałam cichy głos, który mówił: na te czasy tylko jedna wiara, tylko jeden chrzest, tylko jeden Kościół, Święty, Katolicki, Apostolski. Na wieczność Niebo! To słowo „Niebo”, wypełniło moje serce pokojem i szczęściem, do takiego stopnia, że prawie nie zdając sobie z tego sprawy, powtarzałam przez długi czas: niebo, niebo. W ten sposób otrzymałam siły na spisanie Trzeciej Tajemnicy”.

Antonio Socci wskazuje, że ten wpis do pamiętnika wydaje się uprawdopodobniać tezę zawartą w jego publikacji z 2006 r. gdzie twierdził, iż faktycznie istniały dwie części Trzeciej Tajemnicy. W 2000 r. ujawniono jedynie jedną część wizji o „biskupie w bieli”.

Włoski dziennikarz sugeruje, że być może „druga część”, która zawiera wyjawione przez samą Matkę Bożą znaczenie wizji zawartej w Trzeciej Tajemnicy, została złożona w innym czasie.

Socci przypomniał też w tym kontekście słowa Benedykta XVI z 2010 r., który podczas pielgrzymki w Fatimie powiedział: „Łudziłby się ten, kto by myślał, że prorocza misja z Fatimy jest zakończona”.

Źródło: ncregister.com, AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Socci – aczkolwiek swoją książką przyczynił się rozpropagowania pewnych faktów dotyczących Fatimy – nie był, i tym razem nie jest wielkim „odkrywcą tajemnic”, lecz jedynie referuje to co jest doskonale znane każdemu kto choć trochę interesuje się losami III Tajemnicy Fatimskiej, zawirowaniami wokół osoby siostry Łucji, i oczywiście krętactwami, czy wręcz – bezczelnymi łgarstwami najwyższych hierarchów Kościoła. Ci bowiem kierują się nie dobrem Kościoła, nie dobrem ludzkości, lecz preferują obłędną wizję możliwości zaprowadzenia pokoju na świecie poprzez ekumeniczne i międzyreligijne dialogi, z odrzuceniem wezwań Matki Bożej i bez podporządkowania się Jej i Jej Syna woli.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-09-11) | http://www.pch24.pl/nowe-materialy-w-sprawie-trzeciej-tajemnicy-fatimskiej--istnieje-nieznana-czesc,25344,i.html

Skip to content