Nazistowskie symbole na hełmach ukraińskich żołnierzy

Aktualizacja: 2014-09-10 8:34 am

Niemiecka państwowa telewizja wyemitowała wczoraj materiał ukazujący członków batalionu “Azow”. Symbolika jaką niektórzy z nich namalowali na swoich hełmach kojarzy się jednoznacznie.

Na hełmach można zobaczyć symbol hitlerowskich SS oraz swastykę. Nagranie wymitowane przez niemiecką telewizję zostało pierwotnie zrobione przez kamerzystę norweskiej telewizji TV2, która wybrała się na Ukrainę po to aby zrobić reportaż właśnie o znanym z neonazistowskich inklinacji ukraińskim batalionie. Reporter tej telewizji Oysten Bogen mówił amerykańskiej NBC News, że dosłownie na kilka minut przed nakręceniem nazistowskiej symboliki, rzecznik batalionu zarzekał się, że nie ma on z nazizmem nic wspólnego, a jego członkowie są po prostu ukraińskimi nacjonalistami.

nbcnews.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (10 wrzesnia 2014) -- [Org. tytuł: « Nazistowskie symbole na hełmach ukraińskich żołnierzy [+FOTO]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76509 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]