Decyzja Konferencji Episkopatu Polski: Nie będzie kadencyjności proboszczów

Aktualizacja: 2009-03-12 2:58 pm

Zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp Gądecki poinformował o decyzji KEP: Nie będzie kadencyjności proboszczów.

Konferencja Episkopatu podjęła decyzję, że nie wprowadzi kadencyjności posługi proboszczów – powiedział KAI abp Stanisław Gądecki.

Zastępca przewodniczącego Episkopatu, który referował tę sprawę na 347. zebraniu plenarnym KEP w Warszawie dodał, że oczywiście zostanie podtrzymana tradycyjna droga, jaką przewiduje prawo kanoniczne, które stanowi, że proboszcz może być odwołany zależnie od woli biskupa.

Sprawa ewentualnego wprowadzenia kadencyjności księży proboszczów była już dyskutowana kilkakrotnie podczas zebrań plenarnych Episkopatu Polski. Obszerne dossier argumentów „za” i „przeciw” w oparciu o liczne konsultacje referował dziś abp Gądecki. Następnie Konferencja Episkopatu zdecydowana większością głosów postanowiła, że nie wprowadzi kadencyjności posługi proboszczów.

Christianitas za: KAI/k/wiara.pl
“Polska: Ważna decyzja KEP”


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7650 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]