Szwajcarzy znacjonalizują ubezpieczenia?

Aktualizacja: 2014-09-9 12:39 pm

Pod koniec września Szwajcarzy zdecydują w referendum o nacjonalizacji ubezpieczeń zdrowotnych. Dzisiaj ich opinie w tej sprawie są podzielone.

28 września odbędzie się referendum, w którym Szwajcarzy będą mogli wybrać między stworzeniem jednego publicznego systemu ubezpieczeń zdrowotnych zamiast obecnych niemal 90 prywatnych ubezpieczalni działających w kraju. Za nacjonalizacją jest 66% francuskojęzycznych Szwajcarów z Romandii, a za pozostaniem przy obecnym systemie – 57% nimieckojęzycznych Szwajcarów.

– Ci z Romandii mają tendencję do głosowania za silnie państwowym systemem, a niemieckojęzyczni Szwajcarzy są bardziej liberalni gospodarczo – powiedział p. Jerzy Lutz z Uniwersytetu w Lozannie.

Źródło: www.thelocal.ch

Opracował: Jarosław Wójtowicz

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76471 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]