Niemcy pozwane. Zapłacą gigantyczne odszkodowanie?

Aktualizacja: 2014-09-1 9:51 pm

Miliard euro wynosi odszkodowanie, którego domaga się od Niemiec, Związek Polaków w Niemczech. Pozew trafił do sądu.

 – Wniosek wrzuciłem do skrzynki sądu krajowego w Berlinie w poniedziałek, 1 września, o godz. 4:40 – podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl reprezentujący Związek, mecenas Stefan Hambura. – Związek Polaków domaga się 1 miliarda euro odszkodowania, bo utracony i zagrabiony przez Niemców na początku wojny majątek oszacowano na siedem do ośmiu milinów ówczesnych reichsmarek – tłumaczy mecenas.

Zdaniem prawnika chodzi nie tylko o sam majątek, ale również o utracone z powodu jego zagrabienia przychody.

Za pośrednictwem ambasadora RP w Berlinie przekazano władzom RFN wnioski o odszkodowania. Skierowane one zostały do prezydenta RFN Joachima Gaucka, kanclerz Angeli Merkel, ministra  finansów Wolfganga Schäuble i minister pracy Andrei Nahles.

W rocznicę niemieckiej agresji na Polskę złożono kwiaty pod pomnikiem polskich żołnierzy w Berlinie.

Źródło: niezalezna.pl

luk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76318 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]