Utrata prawa jazdy za jazdę w soczewkach kontaktowych? Takie absurdy tylko w III RP

Aktualizacja: 2014-08-31 5:01 pm

Jeździsz w soczewkach kontaktowych? Jeśli zabraknie ci szczęścia, możesz stracić prawo jazdy i dostać wysoki mandat. A to wszystko z powodu kodów, które mamy wypisane w naszym prawie jazdy. Jeśli wynika z niego, że musisz nosić okulary, jazda w soczewkach jest nieuprawniona.

Czytelniczka serwisu Dziennik.pl opisała zdarzenie, w czasie którego policjant chciał ją ukarać mandatem w wysokości 500 zł. Wszystko działo się w czasie rutynowej kontroli. Policjant obejrzał prawo jazdy kobiety, po czym zapytał, gdzie są okulary? Ona odparła, że ma szkła kontaktowe. Jak się okazuje, z punktu widzenia prawa, to nie to samo. 

Dziennikarze zapytali prawnika o to, jak daleko mógł posunąć się policjant w tej sytuacji. Okazuje się, że jazda w soczewkach zamiast w okularach może być podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Wszystko przez to, że nasze prawo jazdy zawiera informacje o naszym stanie zdrowia, w momencie gdy posługujemy się okularami lub na przykład protezami.

Przeczytaj o innych nietypowych sytuacjach za kółkiem, w których można się narazić na wysoką karę KLIKNIJ

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76271 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]