Aktualizacja strony została wstrzymana

Utrata prawa jazdy za jazdę w soczewkach kontaktowych? Takie absurdy tylko w III RP

Jeździsz w soczewkach kontaktowych? Jeśli zabraknie ci szczęścia, możesz stracić prawo jazdy i dostać wysoki mandat. A to wszystko z powodu kodów, które mamy wypisane w naszym prawie jazdy. Jeśli wynika z niego, że musisz nosić okulary, jazda w soczewkach jest nieuprawniona.

Czytelniczka serwisu Dziennik.pl opisała zdarzenie, w czasie którego policjant chciał ją ukarać mandatem w wysokości 500 zł. Wszystko działo się w czasie rutynowej kontroli. Policjant obejrzał prawo jazdy kobiety, po czym zapytał, gdzie są okulary? Ona odparła, że ma szkła kontaktowe. Jak się okazuje, z punktu widzenia prawa, to nie to samo. 

Dziennikarze zapytali prawnika o to, jak daleko mógł posunąć się policjant w tej sytuacji. Okazuje się, że jazda w soczewkach zamiast w okularach może być podstawą do zatrzymania prawa jazdy. Wszystko przez to, że nasze prawo jazdy zawiera informacje o naszym stanie zdrowia, w momencie gdy posługujemy się okularami lub na przykład protezami.

Przeczytaj o innych nietypowych sytuacjach za kółkiem, w których można się narazić na wysoką karę KLIKNIJ

Za: AferyIBezprawie.org (29 sierpnia 2014) | http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=4140:utrata-prawa-jazdy-za-jazd-w-soczewkach-kontaktowych-takie-absurdy-tylko-w-iii-rp&catid=10:ogolna&Itemid=2