Brooklyn: Propozycja dyrektora domu pogrzebowego: darmowy pochówek za wybudowanie pokoju

Aktualizacja: 2009-03-11 3:07 pm

Dyrektor domu pogrzebowego w nowojorskim Brooklynie szuka pracownika do przebudowy swojego mieszkania. Zamiast płacy oferuje jednak… darmowy pogrzeb.

Wystawiający ofertę 51-letni Peter Dohanich uważa ją być może za nieco dziwną, ale twierdzi, że w sumie ma sens i przemawia do oszczędnych. “Źyjemy w ciężkich czasach i ludzie nie mają pieniędzy” – mówi Dohanich. “Jestem pewny, że znajdą się kontraktorzy z ciężko lub śmiertelnie chorymi rodzicami, którzy martwią się jak pokryć koszty pogrzebu.”

Dohanich poszukuje kontraktora do wybudowania 30-metrowego dodatkowego pokoju w swoim mieszkaniu. W zamian oferuje pełną usługę pogrzebową: pochówek lub kremację, trumnę, kościelną ceremonię, a nawet limuzynę dla gości.

Jessica Koth, rzeczniczka stowarzyszenia domów pogrzebowych nie ma nic przeciwko takiej propozycji i nazwała ofertę “bardzo nowatorskim rozwiązaniem.”

Koszty usług pogrzebowych w Stanach Zjednoczonych są niezwykle wysokie i przeciętnie trzeba zapłacić za całą usługę minimum 10 tysięcy dolarów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie NYDailyNews
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7623 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]