Niemcy blokują modernizację polskich Leopardów

Aktualizacja: 2014-08-25 11:24 am

Sypie się plan modernizacji czołgów 2A4 i reszty broni pancernej – alarmuje “Rzeczpospolita”.

Zbrojeniówka nie może wystartować z zaplanowaną modernizacją 128 używanych w naszej armii leopardów 2A4 bo niemieccy producenci tych czołgów nie chcą się dzielić technologiami i potencjalnym zarobkiem – donosi “Rzeczpospolita”. Modernizacja tych czołgów warta jest ponad miliard złotych.

Monika Koniecko, rzeczniczka Polskiego Holdingu Obronnego, potwierdza, że negocjatorzy rodzimego konsorcjum, które z zagranicznymi partnerami miało unowocześniać czołgi, nie są w stanie nakłonić Krauss-Maffei Wegmann, producenta Leopardów, do efektywnej współpracy – czytamy w artykule Zbigniewa Lentowicza.

Odblokowanie leopardowych inwestycji jest ważne nie tylko dlatego, że przemysł miał zarobić na modernizacji kilkaset milionów złotych, utrzymać miejsca pracy i po latach wreszcie spolonizować serwis niemieckich czołgów. Nie mniej ważne było pozyskanie przy okazji ich renowacji zachodnich technologii potrzebnych do rozwoju polskiej broni pancernej – pisze Zbigniew Lentowicz.

“Rzeczpospolita”/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (25 sierpnia 2014)

Niemcy przeciwni tarczy antyrakietowej nad Polską

Niemal w 75. rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow Berlin nie chce by obrona antyrakietowa NATO została rozciągnięta nad Polską i krajami bałtyckimi.

Przed zbliżającym się szczytem NATO toczona jest dyskusja na temat tarczy rakietowej. Stany Zjednoczone wyraziły gotowość przystosowania systemu obrony do rosyjskiego ataku rakietowego. Jednakże, większość członków Paktu, w tym Niemcy, są przeciwni tej inicjatywie, albowiem obawiają się, że przez Moskwę zostanie to odczytane jako prowokacja – twierdzi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”.

Szczegóły programu budowy tarczy antyrakietowej mają być omawiane po szczycie NATO, który odbędzie się 4-5 września w Walii.

KR
http://narodowcy.net

Jak to – „przystosowania obrony do rosyjskiego ataku rakietowego”? Przecież chyba nie wszyscy mamy sklerozę i dobrze pamiętamy, jak zapewniano nas, że tarcza („dwa psy na tarczy, jeden sr… a drugi warczy”) miała chronić nas przed terrorystami z Iraku, Iranu itd. Prawda, panowie „niezależni” dziennikarze? Prawda, panowie „polscy” politycy? Nie pamiętacie, jak nazywaliście oszołomami tych, którzy od razu mówili, że chodzi o tarczę przeciwko Rosji?
Ech, po co ja was pytam… psychopaci nie znają uczucia wstydu ani zażenowania.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-08-25)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76153 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]