Czy lalka Barbie doczeka się zakazu sprzedaży w stanie Zachodnia Virginia?

Aktualizacja: 2009-03-11 12:39 pm

Barbie – niebieskooka, wychudzona blondynka z powiększonym biustem, czyli najpopularniejsza zabawka współczesnych dziewcząt, może doczekać się na swoje 50 urodziny zakazu sprzedaży w stanie West Virginia.

“Nienawidzę tego symbolu, który przekazujemy naszym dzieciom – że jeśli jesteś piękna to wystarczy i już nie musisz być mądra” – mówi poseł Jeff Eldridge z powiatu Lincoln, który zamierza przedstawić stanowemu parlamentowi wniosek o wprowadzenie zakazu sprzedaży “barbie-owatych” wyrobów firmy Mattel.  Propozycja wywołuje uśmieszki, lecz poseł Eldridge nie przejmuje się tym. “Tak, wiem że wielu ludzi będzie się ze mnie naśmiewało” – mówi Eldridge, któremu do tej pory nie udało się  jednak zebrać ani jednego podpisu poselskiego wspierającego jego inicjatywę. Pomimo tego nie opuszcza go nadzieja i zapowiada, że “I tak przedstawię wniosek do parlamentu”.

Nie wiadomo na ile wniosek posła Eldridge płynie z serca, a na ile jest sprytnym reklamowym prezentem na urodziny popularnej lalki, gdyż właśnie 9 marca Barbie ukończyła okrągłe 50 lat.

Oficjalna historia stworzenia lalki Barbie opowiada o inspiracji nijakiej Ruth Handler, córki żydowskich imigrantów z Polski, Jakuba i Idy Moskowicz, a żony pana Elliota Handlera, współzałożyciela firmy Mattel. Pani Handler podpatrzyła niemiecki pierwowzór lalki – Bild Lilli, wyszczupliła ją, nazwała pieszczotliwym imieniem swojej córki Barbary, a firma Mattel zaprezentowała swój nowy wyrób na nowojorskich targach zabawek. Machina propagandowo-reklamowa ruszyła  i amerykańskie dzieci otrzymały wykreowaną w umysłach żydowskich zabawkę. W ciągu roku sprzedano 350 tysięcy lalek Barbie, produkcję rozszerzono, zalano rynki 140 krajów świata i  do dnia dzisiejszego sprzedano ponad miliard tych potworków dla dzieci.

Inna historia stworzenia lalki mówi o współudziale Johna (Jacka) Ryan, seksualnego maniaka, którego pięć żon, w tym aktorka Zsa Zsa Gabor, opowiadały o urządzaniu przez niego orgii seksualnych, również w biurze firmy Mattel. Otaczanie się prostytutkami z podpompowanymi biustami, miało być inspiracją Ryana do stworzenia Barbie. Firma Mattel, obecnie największy producent zabawek na świecie, zatrudniła Ryana, niezwykle zdolnego inżyniera z Pentagonu, absolwenta Yale, celem wypracowania najlepszych materiałów na zabawki i nowych projektów zabawek. Jak wspomina były przyjaciel Ryana, Stephen Gnass: “Gdy Jack mówił o stworzeniu Barbie, to było to jakby słuchanie kogoś kto opowiada przygody z życia seksualnego. To było prawie jak słuchanie seksualnego perwerta.”

Jakakolwiek kryje się tajemnica w stworzeniu Barbie, fakty są faktami: dziś ponad miliard dzieci, głównie dziewczynek – choć do Barbie dołączył przystojny partner Ken, a potem i inni bracia i siostry, również ci kolorowi – rozwija się trzymając w rękach produkt i symbol antywartości. Barbie stała się symbolem “wyzwolenia i równouprawnienia kobiet”, inspirowała dziewczynki: Barbie-anorektyczka, Barbie z silikonami, Barbie w roli każdego niemal zawodu, w obcisłych spodniach lub minispódniczce, szerokiej hippisowskiej bluzie epoki “dzieci-kwiatów”, długich, poza kolana butach czy z innymi akcesoriami rodem z porno-dystryktów – oto zaprezentowana przez żydowskich twórców i perwertów wizja rozwoju dziewczynki, wsadzających do ręki dziecka z pozoru słodkie i niewinne lecz w gruncie rzeczy groźne i przebiegłe narzędzie deprawacji chrześcijańskich społeczeństw.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie KDKA | New Zealand Herald | Christian News Wire
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7601 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]