Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandaliczny konspekt lekcji: polski rząd pomagał Hitlerowi więzić Żydów

„Polska miała długą historię antysemityzmu”, „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski” – takie kłamliwe twierdzenia znalazły się w konspekcie do lekcji historii na stronie Departamentu Edukacji w New Jersey.

O przekłamującym historię konspekcie informuje „Nowy Dziennik”. Konspekt pt. „Teaching About the Holocaust” choć przygotowany przez ucznia liceum w Millburn, został edytowany i zatwierdzony przez New Jersey Commission on Holocaust Education oraz umieszczonym na stronie stanowego Departamentu Edukacji.

W konspekcie można przeczytać m. in., iż „Polska miała długą historię antysemityzmu” oraz, że „Żydzi zawsze byli wykluczani z polskiego społeczeństwa”, a także dowiedzieć się, że  „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.

Na oburzające treści konspektu zwrócili uwagę mieszkający w New Jersey Polacy. Oburzeni skontaktowali się z Frankiem Milewskim, prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej, oddziału na południowy Nowy Jork, oraz przewodniczącym działającego przy tym oddziale KPA Holocaust Documentation Committe (HDC).

W liście do Davida C. Hespe, pełniącego obowiązki komisarza edukacji w New Jersey, Frank Milewski podkreślił, że „zawarte tam błędy i nieścisłości z łatwością wprowadzić mogą uczniów w błędne przekonanie oraz sprawić, że niesłusznie nabiorą oni uprzedzeń przeciwko Polsce oraz społeczności polsko-amerykańskiej”.

„To więcej niż absurdalne oskarżenia. To haniebne oszustwo wymierzone przeciwko Polsce i uczniom z New Jersey” – piszą oburzeni członkowie HDC.

Źródło: dziennik.com

luk

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-08-14)

Skuteczna interwencja amerykańskiej Polonii. Skandaliczny fragment konspektu lekcji usunięty

Departament Edukacji stanu New Jersey usunął z lekcyjnego scenariusza kłamstwa dotyczące polskiej historii. Doszło do tego dzięki interwencji Kongresu Polonii Amerykańskiej.

W konspekcie lekcji, przygotowanym przez ucznia liceum w Millburn, znalazły się twierdzenia m. in. takie jak: „Polska miała długą historię antysemityzmu”, a „rząd polski ułatwił Hitlerowi więzienie Żydów na terytorium Polski”.

Konspekt został zatwierdzony przez Komisję Edukacji w zakresie Holokaustu Edukacji stanu New Jersey. Dokument został także opublikowany a stronie stanowego departamentu edukacji.

Frank Milewski, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej z Nowego Jorku, a przy tym przewodniczący tamtejszego Komitetu Dokumentacji Holokaustu, zwrócił się listownie do komisarza departamentu edukacji Davida C. Hespego o usunięcie stwierdzeń oczerniającyh Polaków.

Na skutek interwencji z dokumentu zniknęły antypolskie przekłamania, sam scenariusz został też zaklasyfikowany do innej kategorii.

Źródło: dziennik.com

luk

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-08-18)

Za: |

Skip to content