Aborcja? Barbarzyństwo, tak jak ofiary z ludzi!

Doktor nauk medycznych Ben Carson zwrócił uwagę, że hipokryzją jest krytykowanie starożytnych cywilizacji za praktykowanie ofiar z ludzi, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych dokonuje się aborcji. Wyraził jednocześnie radość z coraz częstszego potępienia aborcji przez Amerykanów. Carson, w swojej nowej książce sprzeciwia się lewicowej mentalności rządu Obamy. Ten medyk jest coraz bardziej popularną postacią w Stanach Zjednoczonych.

To ciekawe, że nazywamy niektóre starożytne cywilizacje pogańskimi z powodu dokonywania ofiar z ludzi, a tymczasem czyż nie robimy tego samego w Stanach Zjednoczonych? – pytał Carson w rozmowie z cnsnews.com. Jednocześnie stwierdził, że niektóre kwestie pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Należy do nich rosnące wśród Amerykanów przekonanie o tym, że aborcja jest morderstwem. – Każdego roku jesteśmy coraz lepsi pod tym względem – dodał medyk cytowany przez Michael W. Chapmana na csnews.com.

Słowa te padły podczas dyskusji nad ostatnią książką Carsona „One Nation: What We Can All Do to Save America’s Future”. W tej książce doktor medycyny krytykuje rząd Barracka Obamy i wzywa do powrotu do tradycyjnych wartości amerykańskich, takich jak osobista odpowiedzialność, wolny rynek i mobilność społeczna (upward mobility). Wśród poruszanych w książce kwestii są m.in. edukacja, ochrona zdrowia, wartości rodzinne, a także kwestie religijne i fiskalne – czytamy na realbencarson.com. Sam jest przykładem osoby, która zrealizowała american dream i od przysłowiowego pucybuta doszła na szczyt drabiny społecznej. Carson wierzy, że ta droga jest godna polecenia dla wszystkich Amerykanów.

Źródła: csnews.com / realbencarson.com

Mjend

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-08-11) | http://www.pch24.pl/aborcja--barbarzynstwo--tak-jak-ofiary-z-ludzi-,24755,i.html

Skip to content