Niemcy: 1942 r. to początek zagłady w “polskich obozach”

Aktualizacja: 2014-08-11 2:33 pm

Wydany w Niemczech atlas historyczny pt. „Historica” przedstawia starannie spreparowany obraz historii. Jak czytamy, w 1942 roku przypada początek „masowej zagłady europejskich Żydów w polskich obozach zagłady Auschwitz, Treblinka, Majdanek, Sobibór”.

Atlas historyczny wydany został w roku 2009. Na jednej ze stron odnajdujemy informacje o polskiej historii w okresie drugiej wojny światowej. Jak się okazuje, rok 1942 ma być… „początkiem masowej zagłady europejskich żydów w polskich obozach zagłady”. Z „masową zagładą” Niemcy nie mają nic wspólnego.

To kolejny przykład wybielania niemieckiej historii. Odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy ponosić mają… Polacy, w świadomości przynajmniej części niemieckiej i zachodniej świadomości miejsce narodowo-socjalistycznych katów zająć mają ich… ofiary.

Czy polska dyplomacja zareaguje wobec takiej manipulacji?

Źródło: wpolityce.pl

mat

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75915 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]