Wałęsa stracił ulicę w San Francisco na rzecz działacza “gejowskiego”

Aktualizacja: 2014-08-1 7:07 pm

Ulica Lecha Wałęsy zostanie przemianowana na “Dr. Tom Waddell Place”. Napis z byłą nazwą ulicy z nazwiskiem Wałęsy będzie widoczny jeszcze przez 5 lat.

Decyzja radnych miasta ma związek z wypowiedziami Wałęsy, w których ten krytycznie wypowiadał się o aktywistach homoseksualnych. Był prezydent mówił m.in., że “mniejszość nie powinna wchodzić na głowę większości”. Wałęsa postulował też, by w Sejmie homoseksualiści siedzieli pod ścianą, a nawet “za murem”.

Tom Waddell był homoseksualnym aktywistą, który m.in. stworzył Gejowskie Igrzyska Olimpijskie (obecnie nazywane Gay Games).

wp.pl/Kresy.pl

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75795 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]