WHO wzywa homoseksualnych mężczyzn do przyjmowania leków zapobiegających infekcji HIV

Aktualizacja: 2014-07-15 12:57 pm

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa gejów do przyjmowania leków antyretrowirusowych. Jakkolwiek liczba osób umierających na AIDS spada, to zakażenia wirusem HIV wciąż nie udało się opanować.

Przedstawiciele WHO twierdzą, że taka „akcja zapobiegawcza” może pomóc w uniknięciu nawet miliona nowych zakażeń w ciągu najbliższych 10 lat.

Z danych przedstawionych przez WHO wynika, że na całym świecie wskaźniki zakażenia HIV przyjmują dość wysoki poziom w grupie homoseksualnych mężczyzn podejmujących współżycie seksualne. Według najnowszego raportu, mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami, są 19 razy bardziej narażeni na zakażenie HIV, niż pozostali mężczyźni. Infekcja HIV wśród gejów to 25 proc. wszystkich przypadków.

Wprawdzie znacznie gorsze współczynniki ujawniły się wśród transseksualnych kobiet – są one prawie 50 razy bardziej narażone na HIV niż inne osoby dorosłe – to jednak ta populacja jest znacząco mniejsza niż populacja gejów. Na poważne ryzyko narażone są również osoby przyjmujące narkotyki w iniekcjach. Natomiast osoby parające się prostytucją są „tylko” 14 razy zagrożone infekcją HIV niż ogólna populacja.

Eksperci kierują swój pomysł stosowania leków antyretrowirusowych do wszystkich zagrożonych grup. Jest to tzw. profilaktyka przed-ekspozycyjna. W przypadku homoseksualistów namawiają do tego typu profilaktyki szczególnie usilnie.

Aktywiści środowisk gejowskich nie są zadowoleni z rekomendacji WHO. W ich opinii, takie propozycje mogą zniechęcać pederastów do korzystania z prezerwatyw, uważanych za „jeden z najlepszych sposobów, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa”. Prezerwatywy jednak niewiele pomagają, skoro epidemiolodzy WHO zachęcają do profilaktyki farmakologicznej.

Specjaliści przyznają, że sam pomysł prewencyjnego podawania leków nie jest w medycynie czymś nowym. Novum jest natomiast podawanie terapeutycznych dawek leków antyretrowirusowych osobom HIV-negatywnym, ale należącym do grupy wysokiego ryzyka.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego BBC News/ Health (S.Mundasad) – 11.07.2014 r.; także: hli/pl]

KOMENTARZ BIBUŁY: Z jednej strony mamy totalną cenzurę środowisk naukowych zajmujących się niezależnymi pracami naukowymi ukazującymi jednoznaczne związki chorób ukrywanych pod pojęciem AIDS, z seksem homoseksualnym i innymi zboczeniami. Taką samą cenzurą obejmuje się informacje o wątpliwych badaniach “nad  rozprzestrzenianiem się AIDS”, szczególnie na kontynencie afrykańskim, gdzie celowo zawyża się liczby “chorych”, wkładając do jednego wora aidsowskiego przeróżne choroby o innych przyczynach. No a z drugiej strony, mamy zakaz leczenia ludzi chorych – chorych, bo o skrzywionej psychice i chorej duszy – na sodomię czy inne zboczenie seksualne. Te dwie strony medalu powiązane są diabelskimi planami lobby farmaceutycznego, które wymyślają przeróżne jednostki chorobowe celem aplikowania swoich produktów, bądź – to tylko pozorna sprzeczność – przeciwdziałają kompleksowemu leczeniu i wtedy punktowo uderzają w sprowokowaną czy też wyimaginowaną chorobę.

Przyjmowanie leków antyretrowirusowych nie tylko nie rozwiąże problemu zachorowań na chorobę gejowską, ale spowoduje plagę innych chorób związanych z zatruciem organizmu, szczególnie nowych form nowotworów. No, ale na to przemysł farmaceutyczny znajdzie jakieś inne nowe “panaceum” – a wszystko ku zadowoleniu właścicieli akcji tych glabalnych korporacji, bowiem żądza zysku idealnie przeplata się tu z diaboliczną chęcią kontroli ludzkości, poprzez przymusowe, rekomendowane czy “dobrowolne” aplikowanie trucizn określanych mianem leków.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75636 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]