Nowa Prawica oskarża PiS o naigrywanie się z ofiar wołyńskiego ludobójstwa

Aktualizacja: 2014-07-14 1:31 pm

W rocznicę wołyńskiego ludobójstwa w Przemyślu odbyły się „Wakacje z duchami” – impreza kabaretowa, a następnie koncert Budki Suflera – wszystko zostało sfinansowane przez samorząd województwa w ramach promocji Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ireneusz Dzieszko z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke uważa, że gdyby podobne wydarzenie miało miejsce w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, to ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły by się słowa „zdrada” i „prowokacja”. Przypomniał też, że ponad rok temu ówczesny senator Władysław Ortyl był współinicjatorem ustanowienie 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.

– To tak jakby robić koncert rockowy z okazji rocznicy zamordowania rodziny Ulmów w Markowej (zabitej przez Niemców za ukrywanie Żydów – przyp red.) – ocenia Ireneusz Dzieszko. – Po raz kolejny okazuje się, że nie ma różnicy między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą

Zdaniem Błażeja Wilka z przemyskich struktur Nowej Prawicy, impreza to naigrywanie się z ofiar.

– W czasie wojny było hasło „Tylko świnie siedzą kinie, a co bogatsze w teatrze”. Teraz można powiedzieć „Tylko śmieci w kabarecie” – puentował Ireneusz Dzieszko.

Gospodarkapodkarpacka.pl/Kresy.pl

[Całość, wraz z Video – na stronie źródłowej]

Za: Kresy.pl (12 lipca 2014) -- [Org. tytuł: « Nowa Prawica oskarża PiS o naigrywanie się z ofiar wołyńskiego ludobójstwa [+ VIDEO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75598 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]