Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowa Prawica oskarża PiS o naigrywanie się z ofiar wołyńskiego ludobójstwa

W rocznicę wołyńskiego ludobójstwa w Przemyślu odbyły się „Wakacje z duchami” – impreza kabaretowa, a następnie koncert Budki Suflera – wszystko zostało sfinansowane przez samorząd województwa w ramach promocji Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ireneusz Dzieszko z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke uważa, że gdyby podobne wydarzenie miało miejsce w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, to ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły by się słowa „zdrada” i „prowokacja”. Przypomniał też, że ponad rok temu ówczesny senator Władysław Ortyl był współinicjatorem ustanowienie 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian.

– To tak jakby robić koncert rockowy z okazji rocznicy zamordowania rodziny Ulmów w Markowej (zabitej przez Niemców za ukrywanie Żydów – przyp red.) – ocenia Ireneusz Dzieszko. – Po raz kolejny okazuje się, że nie ma różnicy między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą

Zdaniem Błażeja Wilka z przemyskich struktur Nowej Prawicy, impreza to naigrywanie się z ofiar.

– W czasie wojny było hasło „Tylko świnie siedzą kinie, a co bogatsze w teatrze”. Teraz można powiedzieć „Tylko śmieci w kabarecie” – puentował Ireneusz Dzieszko.

Gospodarkapodkarpacka.pl/Kresy.pl

[Całość, wraz z Video – na stronie źródłowej]

Za: Kresy.pl (12 lipca 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fsamorzad-podkarpacia-zorganizowal-impreze-kabaretowa-w-rocznice-wolynskiego-ludobojstwa# | Nowa Prawica oskarża PiS o naigrywanie się z ofiar wołyńskiego ludobójstwa [+ VIDEO]

Skip to content