Anglikanie nie wyrzekną się szatana

Aktualizacja: 2014-07-8 10:01 am

Zatwierdzono nowy rytuał anglikańskiego chrztu. Abp Welby usunął z niego wyrzeczenie sie  grzechu i szatana. Wszystko jasne?

Arcybiskup Canterbury Justin Welby, tytułuje się prymasem całej Anglii, lord duchowny w Izbie Lordów oraz zwierzchnik światowej Wspólnoty Anglikańskiej postanowił, że rodzice i chrzestni nie muszą już wyrzekać się grzechu i szatana. Za powód podaje niewiarę wielu anglikanów w istnienie szatana a jedynie jakiegoś abstrakcyjnego zła. Jak by tego było mało, prymas Anglii zrezygnował też z deklaracji poddania się Jezusowi Chrystusowi ze względu na “złe skojarzenia”, zwłaszcza kobiet. To wszystko oczywiście w imię “Ducha Czasu” z którym postanowił iść zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej.

Abp Justin Welby zasłynął już zorganizowaniem akcji promującej pederastię wśród dzieci, w szkołach należących do jego wspólnoty. Akcja zorganizowana została w imię “walki z homofobią” a wśród anglikanów pojawiły się nawet głosy za uznaniem Jezusa za homoseksualistę. Nie powinno to wcale dziwić, gdyż jak napisał św. Hilary z Pointiers Ponieważ wszelka herezja początek swój wzięła z nowości, dlatego aby się okazała godną tej nazwy, nigdy nie zaprzestaje wprowadzać innowacji.

Stanowisko prymasa spotkało się z na szczęście z ostrym sprzeciwem innych przedstawicieli zboru anglikańskiego, którzy widzą rozbieżność między pomysłami hierarchy a nauczaniem biblijnym. Na przykład zdaniem bp. Michaela Nazira-Ali banalizowane jest w ten sposób  nauczanie, w imię tego, by wszyscy czuli się jak w domu i by nikogo nie urazić. Tym samym jednak chrzest został sprowadzony do banalnego powitania we wspólnocie i nie ma już żadnego zakorzenienia w Bożych obietnicach. Miejmy nadzieję, że ta i inne podobne sytuacje zmuszą do zastanowienia się nad swoimi błędami wielu anglikanów a także innym heretyków i skłonią ich do nawrócenia.

Źródło: wiara.pl

mc

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak, wszystko jasne: szatan kryjący się w tysiącach heretyckich odłamach “chrześcijańskich” odniósł kolejne zwycięstwo, wpajając mniemanie o swoim nieistnieniu.  Poza tym, byłoby to wielką niekonsekwencją, aby szatan wyrzucał sam siebie.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75427 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]