Aktualizacja strony została wstrzymana

Chris Cieszewski: To fb or not to fb, that is the question

Ponieważ odpowiedź na to pytanie ma kluczowe znaczenie dla tego co ja tutaj robię, gdyż wcześniej nigdy nie używałem FB [Facebook], chciałbym wyjaśnić kilka szczegółów na ten temat.

Generalnie, nigdy nie miałem na to czasu, ale przede wszystkim nie widziałem użyteczności FB w jakikolwiek szerszym wymiarze. Przykłady z Arabii Saudyjskiej i Wikileaks kryzysu oświeciły mnie, że FB i Twitter są potencjalnie jedynymi efektywnymi narzędziami spontanicznego oporu obywatelskiego opartego na szybkiej komunikacji w takich krytycznych sytuacjach jak: niepożądane interwencje rządu, korupcja medialna, i nadużycia propagandowe.

Ponieważ skuteczność tego narzędzia zależy od zaprogramowania połączeń i definicji, podłączam się do tej ” niezależnej” sieci jako mój obywatelski obowiązek aby być gotowy do walki z polska dezinformacją i propagandową agressią. Poza tym celem nie zamierzam się wiele udzielać na FB.

Podczas mojego udziału w Konferencji Smoleńskiej odkryłem, że Polska jest pod inwazją skorumpowanej infrastruktury, i że kraj ten nie jest w żaden sposób miejscem dobrze poinformowanych obywateli. W istocie, odkryłem, że jest to społeczeństwo manipulowane przez starannie skoordynowany przemysł propagandy skuteczniej niż było w PRL. Przemysł, który na powierzchni udaje dzikość mediów, w głębi jest tak naprawdę starannie skoordynowany z innymi agencjami rządowymi, i używa bardzo wyrafinowanych metod niszczenia tych, którzy zagrażają ich propagandzie i planowej disinformacji. Mysle ze temat ten jest wart rozwinięcia, i może zrobię to w przyszłości, ale teraz zakończę aby nikogo zbytnio nie nudzić.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie w tytule wydaje się być ”” „yes, do FB”, czy też może bardziej szczegółowo: „Polacy wszystkich krajów łączcie się na FB” (i w domyśle: „aby uzbroić się przeciwko dezinformacji i propagandzie”).

Dodam tylko jeszcze, że słowo „Polacy” w moim użyciu oznacza tylko tych, którzy niezależne od tego gdzie i jak żyją, uważają się za Polaków i wierzą w to, że Polska powinna być suwerenna, o co musimy znowu walczyć, a będzie to przede wszystkim walka cybernetyczna.

Chris Cieszewski
(Krzysztof Cieszewski)

profil Autora na FB

KOMENTARZ BIBUŁY: Owszem, korzystanie z narzędzi szybkiej komunikacji może być w niektórych przypadkach pożyteczne, jednak nie wolno przy tym zapominać, że narzędzia w rodzaju Facebooka, Twittera i innych są kontrolowane i mogą być w każdym momencie ograniczone bądź wyłączone. I tak z pewnością uczynią ich zarządcy gdy dojdzie do sytuacji kryzysowej. Oczywiście, będzie to dla ogółu – czytaj motłochu nierozumiejącego co naprawdę kryje się za tymi narzędziami – „wytłumaczone” jako np. przeciążenie serwerów, włamanie hakerskie, uszkodzenie sieci, lub cokolwiek innego. A wtedy – tego rodzaju powiązania sieciowe, do których nawołuje p. Cieszewski na niewiele się zdadzą.

Poza tym, uwagi i spostrzeżenia o stanie III RP, są jak najbardziej słuszne.

Za: Facebook - C.Cieszewski profile | https://www.facebook.com/chris.cieszewski

Skip to content