Wiceprezydent USA: homoaktywiści wszystkich krajów łączcie się!

Aktualizacja: 2014-06-27 11:44 am

Wiceprezydent USA, Joe Biden wezwał do mobilizacji aktywistów walczących o respektowanie praw homoseksualistów na całym świecie. – Pożądana jest mobilizacja światowego frontu przeciwko dyskryminacji i przemocy wobec gejów – mówił we wtorek na spotkaniu z homoaktywistami.

Wiceprezydent podkreślił, że ochrona praw homoseksualistów „jest wyznacznikiem cywilizowanego narodu i musi być narzucona innym kulturom” (sic!).

Biden przypomniał, że prezydent Barack Obama wydał polecenie dyplomatom, by promowali przywileje LGBT na całym świecie. – Nie obchodzi mnie to, jaka jest wasza kultura – mówił polityk do około 100 gości zgromadzonych w rezydencji prezydenckiej. – Okrucieństwo jest okrucieństwem, a uprzedzenie pozostaje uprzedzeniem – dodał, porównując sprzeciw wobec promocji homoseksualnych zachowań do „nikczemności”, której nie można tolerować.

Pośród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele organizacji religijnych, obrońcy tzw. praw człowieka, osoby reprezentujące instytucje promujące zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną na leczenie chorych na HIV/AIDS, wysocy urzędnicy administracji amerykańskiej, a także ambasadorzy Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Islandii.

Biden, który wśród urzędników administracji Obamy jest głównym zwolennikiem promowania przywilejów dla homoseksualistów powiedział, że wszystkie agendy rządowe zostały poinstruowane, iż szerzenie praw homoseksualistów za granicą jest jednym z priorytetów w polityce zagranicznej USA. Biden postrzega przywileje dla osób LGBT jako „kwestię praw obywatelskich współczesnych czasów”.

Nie tylko Biden kładzie nacisk na promocję postulatów LGBT. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice stwierdziła, że dyskryminacja homoseksualistów jest „jedną z najtrudniejszych międzynarodowych kwestii praw człowieka”. Stanowi ona – zdaniem Rice – poważne wyzwanie dla rządu amerykańskiego. Wyjaśniła, że aby nastąpił globalny przełom w tej sprawie konieczne jest podkreślanie na forum międzynarodowym, iż homoseksualne przywileje są „prawami człowieka, które wszystkie narody winny respektować”.

Dodała, że walka o prawa homoseksualistów jest trudna, bo przepisy antyhomoseksualne w niektórych krajach cieszą się silnym poparciem. Jednak – oceniła Rice – różnice kulturowe nie usprawiedliwiają łamania „praw człowieka”. – Rządy są odpowiedzialne za ochronę praw wszystkich obywateli. To obowiązek państwa – i każdego z nas – aby promować tolerancję i znieść dyskryminację – stwierdziła doradczyni Białego Domu.

Źródło: newsmax.com, AS.

KOMENTARZ BIBUŁY: Pomimo tego, że cały dotychczasowy dorobek polityczny “katolika” Joe Bidena jest jawnym i publicznym zaprzeczeniem Nauki Kościoła, nie przeszkadza to jemu w regularnym przystępowaniu do Komunii św., a duchownym – w jej udzielaniu. Nie przeszkadza to w utrzymywaniu zażyłych stosunków z hierarchami. Cóż – widać mamy takich hierarchów i takich “katolickich” polityków, na jakich w danym czasie społeczeństwo sobie zasłużyło. Jedyną okolicznością łagodzącą wobec społeczeństwa jest to, że jest ono systematycznie ogłupiane przez wrogów katolicyzmu, wspieranych właśnie przez takich Joe Bidenów.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75299 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]