Były doradca prezydenta USA: Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu

Aktualizacja: 2014-06-26 2:50 pm

Doug Bandow, były doradca prezydenta Ronalda Reagana, uważa, że “Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu”.

Bandow, były doradca prezydenta USA Ronalda Reagana, a obecnie szef think tanku Cato Institute, odniósł się do słów Sikorskiego zarejestrowanych na taśmach “Wprost” na łamach konseratywnego pisma “The National Interest”. Bandow uważa, że w relacjach polsko-amerykańskich “frajerami” nie są Polacy, tylko Amerykanie.

Bandow podkreśla, iż “Warszawa powinna zademonstrować, dlaczego jest warta wsparcia Waszyngtonu”. Jego zdaniem nie ma obecnie powodów, “by Stany Zjednoczone ryzykowały wojnę o Warszawę”, dodając, że “Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu”.

Bandow wyraził także opinię, że “Waszyngton powinien ponownie rozważyć, kogo chroni przed kim, rezerwując »wartościowe« sojusze dla krajów, które w zamian oferują coś znaczącego Ameryce”.

onet.pl/Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75285 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]