Były doradca prezydenta USA: Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu

Doug Bandow, były doradca prezydenta Ronalda Reagana, uważa, że „Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu”.

Bandow, były doradca prezydenta USA Ronalda Reagana, a obecnie szef think tanku Cato Institute, odniósł się do słów Sikorskiego zarejestrowanych na taśmach „Wprost” na łamach konseratywnego pisma „The National Interest”. Bandow uważa, że w relacjach polsko-amerykańskich „frajerami” nie są Polacy, tylko Amerykanie.

Bandow podkreśla, iż „Warszawa powinna zademonstrować, dlaczego jest warta wsparcia Waszyngtonu”. Jego zdaniem nie ma obecnie powodów, „by Stany Zjednoczone ryzykowały wojnę o Warszawę”, dodając, że „Polska nigdy nie była strategicznie ważna dla Waszyngtonu”.

Bandow wyraził także opinię, że „Waszyngton powinien ponownie rozważyć, kogo chroni przed kim, rezerwując »wartościowe« sojusze dla krajów, które w zamian oferują coś znaczącego Ameryce”.

onet.pl/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (26 czerwca 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/byly-doradca-prezydenta-usa-polska-nigdy-nie-byla-strategicznie-wazna-dla-waszyngtonu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content