Jak rząd nabija rodziny wielodzietne w butelkę. Największe absurdy Karty Dużej Rodziny

Wprowadzana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Karta Dużej Rodziny już na starcie została ostro skrytykowana przez samych głównych zainteresowanych. Szumnie ogłaszane zniżki dotyczą zakupów w jednych z najdroższych sklepów.

Pomoc, którą miała zapewnić Karta zdaje się być całkowicie oderwana od rzeczywistości i nie spełnia podstawowych potrzeb rodzin wielodzietnych.

Według urzędników resortu pracy i polityki społecznej, rodziny wielodzietne muszą być chyba bardzo zamożne, ponieważ oferowane w ramach Karty Dużej Rodziny zniżki dotyczą drogich sieci sklepów.

I tak na przykład rodzina wielodzietna będzie mogła liczyć na… 5 % rabat w marketach Alma (zniżka na cały asortyment z wyjątkiem tytoniu i alkoholi twardych). Ponadto Karta Dużej Rodziny gwarantuje 10% rabatu na cały asortyment w sklepach z odzieżą marki Vistula oraz 10% rabatu na biżuterię W.Kruk i 5% na kupowane tam zegarki.

Urzędnicy nie zapomnieli także o organizacji wypoczynku. W ramach Karty Dużej Rodziny można liczyć na zniżki przy zakwaterowaniu i wyżywieniu w Centralnych Ośrodkach Sportu oraz… Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle oraz Belwederze.

– Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Najwyraźniej obietnice te, nie znajdą pokrycia w rzeczywistości.

 

Zobacz na jakie zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny. Część z nich jest doprawdy absurdalna (KLIKNIJ I CZYTAJ PEŁNĄ LISTĘ PARTNERÓW KARTY DUŹEJ RODZINY).

Za: niezalezna.pl (24.06.2014) | http://niezalezna.pl/56687-jak-rzad-nabija-rodziny-wielodzietne-w-butelke-najwieksze-absurdy-karty-duzej-rodziny

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content