Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: nowe sankcje dla Ugandy za antyhomoseksualną ustawę

Administracja Obamy ogłosiła w czwartek listę dodatkowych sankcji zastosowanych wobec rządu Ugandy, który przyjął prawo, zakazujące praktyk homoseksualnych.

„The New York Times” donosi, że zgodnie z wytycznymi Departamentu Stanu niektórzy urzędnicy ugandyjscy nie będą mogli podróżować do USA, a część pieniędzy przeznaczonych na pomoc dla policji i instytucji opieki zdrowotnej w Ugandzie, zostanie wstrzymana lub przekierowana do innych krajów.

Amerykanie postanowili także odwołać manewry wojskowe z udziałem lotnictwa ugandyjskiego. Urzędnicy administracji zapowiedzieli jednak, że Stany Zjednoczone nie wycofają się ze współpracy z siłami ugandyjskimi walczącymi z islamistami z Boko Haram (Armii Oporu Pana).

Urzędnicy amerykańscy nie zamierzają także zabronić wjazdu do USA ministrowi spraw zagranicznych Ugandy, Samowi Kutesa, który został właśnie wybrany na przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Źródło: nytimes.com, AS.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-06-20) | http://www.pch24.pl/usa--nowe-sankcje-dla-ugandy-za-antyhomoseksualna-ustawe,23698,i.html

Skip to content