Marek Belka i Jacek Rostowski oraz Komisja Trójstronna i Grupa Bilderberg

Aktualizacja: 2014-06-17 12:24 pm

26 lipca 2011 roku odbyła się debata sejmowa poświęcona m.in. sprawozdaniu z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2010 roku.

W trakcie tej debaty zapytałam prezesa NBP Marka Belki o to, czy jego zdaniem funkcję nieformalnego rządu światowego pełni Grupa Bilderberg.

Odpowiadając na to pytanie prezes Marek Belka powiedział m.in.: ,,Co do Bilderberg Society, czyli towarzystwa Bilderberg, muszę powiedzieć, że mało wiem na ten temat (…) jestem członkiem Trilateral Commission (…) Jest to towarzystwo, powiedzmy sobie, polityki międzynarodowej. Zostało założone na początku lat 70. m.in. przez Zbigniewa Brzezińskiego i Davida Rockefellera”.

Mówiąc dalej Marek Belka (co, jak można się domyśleć z kontekstu, Grupie Bilderberg i Komisji Trójstronnej) wskazał, że ,,prasa właściwie nie ma wstępu na takie spotkania. Członkowie tych stowarzyszeń obawiają się, że gdyby miała, ludzie przestaliby szczerze mówić, co myślą. Dyskusja przestałaby być ciekawa, szczera, stałaby się koturnowa, jak to zwykle bywa z wypowiedziami dla prasy. Państwo w Sejmie wiecie, jak to wygląda. Kiedy są transmisje telewizyjne, inaczej się mówi”.

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2012 roku odbyło się posiedzenie Grupy Bilderberg w Chantilly w USA.

11 października 2012 roku zwróciłam się do wiceministra finansów Jacka Dominika z następującym pytaniem: ,,Czy prawdą jest, że Minister Finansów Jacek Rostowski brał udział w tym roku w posiedzeniu Grupy Bilderberg i jeżeli tak to czy podczas tego posiedzenia tejże Grupy omawiane były zagadnienia unii bankowej i przekazania EBC kompetencji w zakresie nadzoru nad bankami w strefie euro i czy posłowie na sejm Rzeczpospolitej Polskiej mogą otrzymać stenogram z tegorocznego posiedzenia Grupy Bilderberg”

Wiceminister finansów Jacek Dominik odpowiedział: ,,Było pytanie Pani poseł Masłowskiej na temat udziału Pana ministra Rostowskiego w Grupie Bilderberga. Wiemy, że był tam natomiast co było omawiane nie wiem nie mam takiej informacji To musiało by być pytanie do Ministra co było przedmiotem dyskusji na spotkaniu tej Grupy”.

Ówczesny przewodniczący Komisji Finansów Publicznych Dariusz Rosati dodał: ,,Jeśli minister Rostowski brał udział w tym spotkaniu jako przedstawiciel Polski to rozumiem, że możemy oczekiwać, że taka informacja Komisji zostanie przedstawiona. Ale nie jest wykluczone, że to jest Grupa osób nieformalnych, nieformalne spotkanie. Osób, które nie występują wtedy w charakterze oficjalnych przedstawicieli. No właśnie..”

Minister finansów Jacek Rostowski uczestniczył także w posiedzeniu Grupy Bilderberg, które odbyło się do 6 do 9 czerwca 2013 roku w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii.

Pełniący wtedy funkcję głównego ekonomisty grupy ING na region Europy Środkowej i Wschodniej Mateusz Szczurek komentując to wydarzenie powiedział: ,,im większy zakres informacji posiadanych przez naszych polityków, tym łatwiej kierować państwem”.

11 grudnia 2013 roku podczas posiedzenia sejmu RP zapytałam obecnego ministra finansów Mateusza Szczurka: ,,Czy w przyszłości będzie pan chciał brać udział w posiedzeniach grupy Bilderberg i czy będzie pan tam brał udział prywatnie, czy też jako minister finansów ?”. Minister Mateusz Szczurek odpowiedział: ,,Aha, czy planuję należeć do klubów, różnego rodzaju stowarzyszeń – nie, nie ma tego w moich planach, nie mam na to czasu, przekonuję się o tym z każdą chwilą”.

Przyznam, że to wszystko wygląda bardzo dziwnie, niejasno. Zastanawiam się czy przyjdzie kiedyś taki moment, w którym zostaną nam przedstawione stenogramy z posiedzeń Grupy Bilderberg w 2012 i 2013 roku z udziałem ministra Jacka Rostowskiego. Nurtuje mnie też odpowiedź na pytanie o to, czy przedstawione zostanie nam kiedyś szczegółowe sprawozdanie z działalności prezesa NBP Marka Belki w Komisji Trójstronnej.

W tym kontekście zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższymi tekstami i wyciągnięcia własnych wniosków.

http://stary.naszdziennik.pl/index.php?dat=20111114&typ=my&id=my03.txt

http://natemat.pl/17027,jacek-rostowski-na-spotkaniu-nieoficjalnego-rzadu-swiatowego-minister-finansow-wsrod-tych-ktorzy-rzadza-swiatem 

http://wpolityce.pl/polityka/160618-rostowski-nie-chce-mowic-o-spotkaniu-grupy-bilderberg-mam-naprawde-powazne-sprawy-na-glowie

Plik video z posiedzenia Komisji Finansów Publicznych z 11 października 2012 roku, szczególnie istotny jest fragment od 14 godziny 10 minuty i 10 sekundy do 14 godziny 11 minuty i 9 sekundy.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?
unid=44CD92103FBA683DC1257A8C00455FD9

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2012 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2012.html

Lista uczestników posiedzenia Grupy Bilderberg w 2013 roku

http://www.bilderbergmeetings.org/participants2013.html

Aktualna lista członków Komisji Trójstronnej

http://www.trilateral.org/download/file/TC_list_5-14.pdf

 

dr Gabriela Masłowska

poseł na Sejm RP, Członek Komisji Finansów Publicznych

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75113 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]