Amerykański policjant zawieszony. Nie chciał brać udziału w homopropagandzie

Aktualizacja: 2014-06-13 12:07 pm

Gwałcenie sumienia przez państwo jest problemem nie tylko w Polsce. W niektórych krajach instytucje publiczne posuwają się jeszcze dalej niż w Polsce. Policjant z Salt Lake City dostał polecenie, by wziął udział w homoparadzie, jadąc na jej czele w tęczowym samochodzie. Poprosił o zmianę zadania i został… zawieszony.

Policjant w Salt Lake City (Utah) został wysłany na przymusowy urlop, jego przełożeni prowadzą postępowanie wyjaśniające. Policjant miał za zadanie jechać radiowozem w tęczowych barwach na czele manifestacji środowisk LGBT. Poprosił o przydzielenie innych obowiązków i to stało się przyczyną postępowania dyscyplinarnego.

 – Znaczna większość policjantów rozumie, że gdy przychodzą do pracy to zostawiają swoje osobiste przekonania w domu i służą wspólnocie – powiedziała Lara Jones, rzeczniczka prasowa policji. – Nie będziemy tolerować uprzedzeń i bigoterii w naszym wydziale – podkreśliła w wywiadzie dla lokalnej prasy.

Z taką argumentacją nie zgadza się jednak Bret Rawson, były kandydat na prokuratora generalnego Utah. Policjant stwierdził, że jechanie na czele parady w specjalnie ucharakteryzowanym samochodzie wskazywałoby na jego poparcie dla wydarzenia. Byłoby to więc sprzeczne z jego poglądami etycznymi i religijnymi. Funkcjonariusz w rozmowie z przełożonymi podkreślił, że jeśli jego prośba nie zostanie spełniona, to wypełni polecenie. Policja kierując się polityczną poprawnością postanowiła jednak dać przykład postępowych standardów.

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75037 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]