Aktualizacja strony została wstrzymana

UK: Rodzice pod sąd za nie posłanie dzieci na lekcje indoktrynacji homoseksualnej

Rodzicom z Londynu, którzy przez tydzień nie posyłali swoich dzieci do szkoły, ponieważ nie chcieli, by uczyły się o związkach homoseksualnych, grozi sprawa sądowa – donosi „Times”.

Około 30 uczniów z jednej ze szkół podstawowych w Waltham Forest we wschodnim Londynie, George Tomlinson School, opuściło tydzień specjalnych zajęć o historii lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów. Ci, którzy przyszli na lekcje oglądali m.in. adaptację sztuki Szekspira „Romeo i Julia” pod tytułem „Romeo i Julian”, wysłuchali bajki o księciu, który odmawia ożenienia się z trzema księżniczkami, by potem zakochać się w ich bracie oraz opowieści o Roy’u i Silo, dwóch pingwinach płci męskiej, których łączy miłość.

Rodzice, którzy zbojkotowali te zajęcia, tłumaczą, że według nich nie jest to tematyka odpowiednia dla małych dzieci. Powinna być raczej przedstawiana uczniom szkół średnich, a nie podstawowych. Niektórzy z rodziców informowali wcześniej władze szkoły, że nie przyślą dzieci na specjalne lekcje. Pervez Latif, ojciec dwójki maluchów uczęszczających do George Tomlinson School, powiedział, że inicjatywę bojkotowali zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie. – Nie chciałem, by moje dzieci uczyły się o związkach homoseksualnych. Napisałem list do władz, że nie poślę wtedy dzieci do szkoły. W odpowiedzi przeczytałem, że nie mam wyjścia – powiedział Latif.

O swoim sprzeciwie władze szkoły poinformowała też Sarah Saeed, matka 8-letniej dziewczynki. – To nie jest dla dzieci odpowiedni wiek, aby się o tym uczyć. Do tej pory moja córka miała stuprocentową frekwencję. Nie było jej tylko tym razem, ale nie miałam wyjścia – mówi.

Władze Waltham Forest podały, że zostały już poinformowane o nieusprawiedliwionych nieobecnościach uczniów podczas zajęć o związkach homoseksualnych. Poinformowano też, że przeciwko rodzicom zostaną podjęte odpowiednie kroki, nie skonkretyzowano jednak, o co dokładnie chodzi. Według prawa w grę wchodzi nałożenie grzywny lub sprawa sądowa.

Za: Najwyższy Czas!
„Nie posłali dzieci na lekcje o gejach. Grozi im sąd!”


.