Pierwszy polski serial z bohaterami – gejami

„Powstaje pierwszy w Polsce serial, którego głównymi bohaterami będzie grupa homoseksualnych przyjaciół. Premiera planowana jest na marzec 2007 roku. Pilotażowe odcinki wyemitują dwie stacje telewizyjne – informuje „Źycie Warszawy”.

– „Queer family” nie będzie zwykłym filmem. Dzięki niemu chcemy przybliżyć widzom środowiska nieheteroseksualne. Pokazać ich życie, codzienne problemy, rozterki iszczęścia – mówi producentka serialu Anna Zawadzka z Porozumienia Lesbijek. – Chcemy wten sposób wzmacniać pozytywny wizerunek mniejszości seksualnych, ukazując ich bogatą różnorodność – dodaje.

Produkcja budzi kontrowersje, dlatego jej autorzy nie chcą zdradzić, które stacje telewizyjne zainteresowały się emisją serialu. Na razie wiadomo, że odcinek pilotażowy „Queer family” pokażą dwie polskie stacje obardzo dużym zasięgu. – Premiera odbędzie się wmarcu przyszłego roku. Będzie to czwartek ogodzinie 20.15. Pozostałych szczegółów na razie nie zdradzę – mówi Zawadzka. Dodaje, że filmem zainteresowały się także zagraniczne telewizje.”

Za: interia.plWybrane komentarze Czytelników Forum Frondy:

 • a św Paweł na to:
  Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy*. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę* niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
  29 * Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe – pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.


 • A może napiszemy alternatywny scenariusz o „grupie homoseksualnych przyjaciół”? O ich przygodnych kontaktach w toaletach lub saunach, o szukaniu partnerów w dworcowym tłumie, o ich stale pogłębiającej się deprawacji, o uwodzeniu nastolatków i młodszych, o problemach z tożsamością, o rozpaczy rodzin itp. Może być kontrastowa historia dwóch chłopców – jeden coraz bardziej angażuje się w ruch gejowski, jest pełen wdzięku, lekkości, ma kochasiów na pęczki i za manifestowanie się ze swoją rozpustą walczy jak za ojczyznę; drugi, po kilku homodoświadczeniach, ma poczucie, że wszedł w straszliwe zło. Ten drugi zgłasza się z nadzieją do lekarza i zostaje wyzwany od symulantów.
  -Jesteś całkiem zdrów, baranie – krzyczy lekarz – homoseksualizm jest samym zdrowiem! Nie zabieraj czasu prawdziwym pacjentom, symulancie!
  A jeżeli chodzi o ten ichni film…hm… bojkotowałabym aktorów i innych zaangażowanych w jego produkcję. Uważam, że przyłożenie do tego ręki będzie straszliwą kompromitacją.
 • Nie mówi się „gej” jeno pedał!!!


Wybrane komentarze Czytelników portalu narodowo-radykalnego nacjonalista.org:

 • Mogli by zrobić serial o zoofilach normalna rodzina mieszka sobie na farmie razem z kozami,krowami itd.Pokazane byłyby ich codzienne problemy, rozterki i szczęścia.
  Kiedyś normą był środek a nie margines.To skandal że cos takiego bedzie w tv.
 • To może jeszcze coś o nekrofilach prowadzących firmę pogrzebową, i tak po kolei wszelkie dewiacje, „aby ukazać ich różnorodność i barwność”. Źenada.Skip to content