Ośmieszanie symboli chrześcijańskich w niemieckich mediach

Aktualizacja: 2014-06-3 10:45 am

„Coraz częściej symbole chrześcijańskie wystawiane są na pośmiewisko w mediach. Ofiarą kpin pada w szczególności Kościół katolicki” – czytamy w tygodniku „Focus”. Z falą krytyki wśród środowisk związanych z Kościołem spotkał się między innymi jeden z programów satyrycznych stacji MTV, w którym pojawił się wizerunek Chrystusa Frasobliwego z szyderczym komentarzem.

„Z zatroskaniem spoglądamy na programy telewizyjne, które ośmieszają symbole chrześcijańskie, w dużej mierze raniąc przede wszystkim katolików” – ubolewa Thomas Dörflinger, przewodniczący Międzynarodowego Katolickiego Dzieła Kolpinga, działającego na rzecz najbardziej potrzebujących.

Zdaniem Dörflingera, „satyra wprawdzie może poruszać dowolne tematy, ale pewne jej granice mimo wszystko powinny zostać postawione tam, gdzie ranione są uczucia religijne osób wierzących”. Tymczasem program satyryczny stacji MTV, który reklamował się z wykorzystaniem wizerunku śmiejącego się Jezusa z koroną cierniową na głowie i pustym krzyżem w tle, był niewątpliwym szyderstwem Męki Chrystusa na krzyżu.

Z doniesień tygodnika „Focus” wynika również, że „w obliczu narastających ataków na Kościoły chrześcijańskie, drwin z symboli religijnych członkowie organizacji Kolpinga wystosowali list do gremium kontrolnego niemieckiej telewizji ARD i ZDF, w którym proszą o większą uczciwość i rozwagę w przygotowywaniu swoich programów poruszających kwestie związane z Kościołem”.

Aktywiści katolickiej organizacji domagają się także usuwania elementów z programów stacji telewizyjnych, które szydzą z symboli chrześcijańskich.

Źródło: Focus

Klaud

KOMENTARZ BIBUŁY: Zobacz Komentarz na temat MTV, żydowskiej awangardy mającej na celu zidiocenie i zepsucie młodzieży na świecie.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74895 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]