Tęczowa flaga na budynku ambasady USA w Madrycie

Aktualizacja: 2014-05-28 4:55 pm

Amerykańscy dyplomaci zapomnieli o Międzynarodowym Dniu Rodziny, który obchodzony był 15 maja. Pamiętali jednak o celebrowanym dwa dni później Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią.

O Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią amerykańscy dyplomaci przypomnieli Hiszpanom wywieszając na budynku ambasady w Madrycie tęczową flagę. Nie bez znaczenia było zapewne to, że amerykański ambasador w Hiszpanii, James Costos jest zdeklarowanym homoseksualistą.

Prezydent pomaga

W obronie rzekomo prześladowanych homoseksualistów stanął też sam prezydent Barack Obama porównując walkę o przywileje dla nich do walki o prawa Afroamerykanów. – W tym roku Stany Zjednoczone świętują 60. rocznicę orzeczenia w sprawie Brown przeciw Board of Education (sprawa dotycząca zniesienia segregacji rasowej w szkołach – przyp. red.). Wziąwszy pod uwagę nasze własne doświadczenia walki o prawa obywatelskie przyjmujemy zobowiązanie zapewnienia praw człowieka wszystkim ludziom na świecie.

W oddzielnym przemówieniu Sekretarz Stanu John Kerry również odwołał się do idei walki o prawa dla czarnej ludności i obiecał zaangażowanie „na rzecz postępu w kwestii praw osób LGBT”.

Kerry zapowiedział, że zamierza spotkać się z amerykańskimi przywódcami religijnymi i przedstawicielami organizacji wyznaniowych  w celu omówienia zasad współpracy dot. „promowania i ochrony praw człowieka osób LGBT”.

Dzień Rodziny bez znaczenia

W tym samym celu w najbliższym czasie przedstawiciele administracji Obamy spotkają się także z przedstawicielami sektora prywatnego. Biznesmeni będą proszeni o dofinansowanie Globalnego Funduszu Równości, który zajmuje się promocją niemoralnego stylu życia za granicą.

Niestety, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego jak i sam prezydent przemilczeli Międzynarodowy Dzień Rodziny. Waszyngton – co chyba nie dziwi – nie wydał z tej okazji żadnego oświadczenia.

Źródło: breitbart.com, AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74835 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]