Aktualizacja strony została wstrzymana

Tęczowa flaga na budynku ambasady USA w Madrycie

Amerykańscy dyplomaci zapomnieli o Międzynarodowym Dniu Rodziny, który obchodzony był 15 maja. Pamiętali jednak o celebrowanym dwa dni później Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią.

O Międzynarodowym Dniu Walki z Homofobią amerykańscy dyplomaci przypomnieli Hiszpanom wywieszając na budynku ambasady w Madrycie tęczową flagę. Nie bez znaczenia było zapewne to, że amerykański ambasador w Hiszpanii, James Costos jest zdeklarowanym homoseksualistą.

Prezydent pomaga

W obronie rzekomo prześladowanych homoseksualistów stanął też sam prezydent Barack Obama porównując walkę o przywileje dla nich do walki o prawa Afroamerykanów. – W tym roku Stany Zjednoczone świętują 60. rocznicę orzeczenia w sprawie Brown przeciw Board of Education (sprawa dotycząca zniesienia segregacji rasowej w szkołach – przyp. red.). Wziąwszy pod uwagę nasze własne doświadczenia walki o prawa obywatelskie przyjmujemy zobowiązanie zapewnienia praw człowieka wszystkim ludziom na świecie.

W oddzielnym przemówieniu Sekretarz Stanu John Kerry również odwołał się do idei walki o prawa dla czarnej ludności i obiecał zaangażowanie „na rzecz postępu w kwestii praw osób LGBT”.

Kerry zapowiedział, że zamierza spotkać się z amerykańskimi przywódcami religijnymi i przedstawicielami organizacji wyznaniowych  w celu omówienia zasad współpracy dot. „promowania i ochrony praw człowieka osób LGBT”.

Dzień Rodziny bez znaczenia

W tym samym celu w najbliższym czasie przedstawiciele administracji Obamy spotkają się także z przedstawicielami sektora prywatnego. Biznesmeni będą proszeni o dofinansowanie Globalnego Funduszu Równości, który zajmuje się promocją niemoralnego stylu życia za granicą.

Niestety, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego jak i sam prezydent przemilczeli Międzynarodowy Dzień Rodziny. Waszyngton – co chyba nie dziwi – nie wydał z tej okazji żadnego oświadczenia.

Źródło: breitbart.com, AS.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-05-28) | http://www.pch24.pl/teczowa-flaga-na-budynku-ambasady-usa-w-madrycie,23194,i.html

Skip to content